Моряки каспійської флотилії РФ відмовляються виконувати бойові завдання через аварійний стан кораблів. Запроваджені проти Росії міжнародні санкції через війну проти України не дозволяють повноцінно обслуговувати та ремонтувати навігаційне обладнання і дизельне устаткування бойових кораблів флотилії. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.
За даними розвідки, щоб забезпечити плавучість на деяких кораблях, у тому числі носіях крилатих ракет, замість оригінальних блоків було встановлено агрегати від побутової техніки китайського виробництва, які придбали за завищеною в кілька разів ціною.
«Тепер кожен вихід в море обізнані з “імпортозаміщенням” окупанти сприймають як квиток в один кінець. Адже він може стати для них останнім та ще й призвести до екологічної катастрофи у регіоні», - зазначили в ГУР.
Крім того, розвідка повідомляє, що командування каспійської флотилії, побоюючись перевірок та звинувачень у розкраданні виділених на закупівлю запасних частин коштів, наказало приховувати факти небоєздатності корабельного складу. За даними ГУР, винних у витоку інформації погрожують звинуватити у державній зраді та засудити до 15 років ув’язнення.
Моряки 106 бригади надводних кораблів каспійської флотилії південного військового округу РФ, які у складі морського угруповання беруть участь у війні проти України, відмовляються виконувати бойові завдання через аварійний стан кораблів.
Як повідомляє ГУР, загарбники навіть вирішили таємно написати колективні листи президенту РФ Владіміру Путіну та міністру оборони Сєргєю Шойгу, щоб розкрити всі фінансові махінації командування.
ГУР Міноборони оприлюднило список воєнних злочинців – військовослужбовців 106 бригади надводних кораблів (в/ч 40153 м. Каспійськ) та нагадало, що всіх воєнних злочинців буде викрито, за злочини проти мирного населення України притягнуто до відповідальності.
За підрахунками України, Росія залучила до війни проти України близько двадцяти морських суден, у тому числі підводні човни, споряджені крилатими ракетами типу "Калібр".
Нагадаємо, 13 квітня ЗСУ підбили російський крейсер «Москва» з допомогою установок «Нептун».
Міноборони РФ 14 квітня підтвердили, що крейсер «Москва» затонув, однак і досі не визнав загибель більшості членів екіпажу. Крейсер став найдорожчою військовою втратою РФ у війні з Україною.