Кабінет міністрів виключив із законопроекту про держбюджет на 2019 рік кошти, передбачені для фінансування програми "Питна вода України", яка була ухвалена ще в 2011 році. Це може поставити під загрозу централізоване питне водопостачання в Україні, повідомила асоціація "Укрводоканалекологія" на своїй сторінці у Facebook.
"Централізоване питне водопостачання в Україні під загрозою. Асоціація "Укрводоканалекологія" б'є на сполох. Кабінет міністрів України виключив з проекту Закону України "Про державний бюджет на 2019 рік" кошти передбачені для фінансування програми "Питна вода України", яка була прийнята на підтримку галузі водопостачання ще у 2011 році", - йдеться у повідомленні.
Зазначено, що закон передбачав фінансування вказаної програми на суму близько 3 мільярдів гривень за рахунок державного бюджету. Однак за попередні роки із зазначеної суми виділили лише 208 мільйонів гривень.
"Станом на сьогоднішній день знос мереж, споруд та обладнання систем водопостачання та водовідведення в Україні становить понад 50%, значно збільшилася кількість аварій та втрати води. За таких умов підприємствам галузі дуже важко забезпечувати надання якісних послуг", - додали в асоціації.
Як зазначили в "Укрводоканалекології", ситуацію також ускладнює те, що водопостачальній галузі не відшкодували близько 2,5 мільярдів гривень різниці в тарифах. В асоціації також увагу звернули на те, що зросли ціни на електроенергію, реагенти, пальне та майже вдвічі зросли податки. При цьому, за даними організації, для реконструкції підприємств водопостачання та водовідведення України необхыдно близько 40 мільярдів доларів.
"Якщо не вжити термінових заходів для підтримки складного водопровідно-каналізаційного господарства, вже в найближчому майбутньому можна поставити під загрозу надання в Україні послуг централізованого водопостачання та водовідведення", - йдеться у повідомленні.
В асоціації додали, що від імені українських водоканалів звернулися з офіційним листом до спікера Верховної Ради Андрія Парубія та народних депутатів із закликом не допустити колапсу водопровідно-каналізаційної галузі та ініціювати внесення необхідних змін до проекту Закону України "Про державний бюджет на 2019 рік".
Як повідомлялося раніше, у Києві планують підвищення тарифів на гаряче водопостачання та опалення з 1 січня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба "Київтеплоенерго". За попередніми розрахунками, підвищення тарифів складе 22%. Зокрема, тариф для квартир і будинків, оснащених лічильниками тепла, здорожчає з 1 354,78 до 1 656,67 грн/Гкал. Для квартир і будинків без лічильників тариф складе 38,55 грн/кв. м ( зараз 31,52 грн/кв. м.).