UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЦДАКР рекомендує Україні ігнорувати пропозицію Путіна щодо передачі військової техніки з Криму

Повернення озброєнь призведе до фінансових витрат і сформує негативний інформаційний фон навколо України.

У Центрі дослідження армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) рекомендують українській владі ігнорувати пропозицію президента РФ Володимира Путіна про передачу українських озброєнь з окупованого Криму, сказано в повідомленні на сайті організації.

"Пропозиція Путіна про передачу української корабельної, авіаційної і бронетехніки, захопленої російськими окупантами в Криму - один з кроків кремлівського режиму напередодні президентських виборів у РФ. Зокрема, наближення терміну введення США санкцій проти РФ (в тому числі, проти найближчого оточення Путіна) змушує його йти на демонстрацію готовності до пом'якшення позиції щодо Україні", - йдеться в повідомленні.

Як відзначають експерти, повернення озброєнь з Криму, з точки зору посилення потенціалу ЗСУ не матиме жодного позитивного моменту, а навпаки, призведе до фінансових витрат (у тому числі, з виплатою Росії за запасні частини значних коштів) та сформує негативний інформаційний фон навколо України.

Більше того, відзначають у ЦДАКР, початок процесу передачі української техніки дозволить Путіну реалізувати задум щодо створення умов для відміни введення США нових санкцій і зняття ЄС існуючих санкцій.

Тому владі України рекомендують не реагувати на офіційному рівні на "пропозицію" Путіна і не погоджуватися ні на які переговори з російською стороною за цією тематикою до президентських виборів.

Також Україні варто, зазначають експерти, офіційно оголосити про недоцільність повернення знищеної небоєздатної техніки з Криму і продовжити роботу щодо подачі позовів у міжнародні суди щодо виплат Росією компенсації за захоплені озброєння в Криму.

"За наявною інформацією, починаючи з квітня 2014 року, коли російська сторона заблокувала переговори з Україною щодо можливого формату повернення захопленого російськими окупантами українського озброєння і військової техніки, представники ЧФ РФ здійснюють постійне знищення українського озброєння і військової техніки", - сказано в повідомленні.

Наголошується, що українські кораблі (найбільш боєздатні – великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", корвети "Тернопіль" та "Луцьк") використовуються як "донори" для російських кораблів тих же проектів - тобто, їх розбирають на комплектуючі для ремонту кораблів Чорноморського флоту Росії.

Як припускають у ЦДАКР, український корабельний склад (так само, як і авіаційний та бронетехніка, а також системи ППО) зараз перебуває у Криму в непридатному стані. Виходячи з досвіду розподілу ЧФ СРСР (у 90-ті роки), Росія ні при яких умовах не передасть Україні жодного зразка озброєння у справному стані, зазначили в організації.

Нагадаємо, 11 січня президент Росії Володимир Путін висловив готовність передати Україні "кілька десятків військових кораблів і літаків" з окупованого Криму. За словами Путіна, українська техніка "перебуває в жалюгідному стані", а боєприпаси не підлягають транспортуванню.

Командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Ігор Воронченко заявив, що питання про переміщення військової техніки з Криму на материкову частину України має вирішувати вище військово-політичне керівництво країни. Він також спростував заяву Путіна, що українська техніка в Криму перебувала в незадовільному стані.