UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бутусов написав заяву у військову прокуратуру про порушення кримінальної справи проти Муженка

Заява пов'язана з наказами, які віддавав начальник Генштабу під час оборони донецького аеропорту.

Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що написав заяву в Головну військову прокуратуру про порушення кримінальної справи проти начальника Генерального штабу Віктора Муженка.

Бутусов перерахував порушення, які, на його думку, зробив начальник Генштабу.

"17 січня Віктор Муженко взяв особисто на себе управління бойовими діями в районі Донецького аеропорту. Муженко відсторонив від оперативного планування командувача сектору "Б" АТО генерала Довганя, не взяв до уваги дані розвідки, і не запросив оцінку тактичної обстановки від командирів військових частин, в зоні відповідальності яких знаходився аеропорт. За наказом Муженка 6-рота 93-ї окремої механізованої бригади була кинута в атаку на монастир біля села Піски по мінному полю, встановленому раніше українськими військами. В результаті підриву на своїх мінах загинули два українських військовослужбовці, понад 10 отримали поранення. Підриви дозволили противнику заздалегідь виявити нашу атаку, і він зумів завдати нашому підрозділу нові втрати. Виконання бойового завдання було зірвано, мінне поле заважало евакуації поранених", - заявив журналіст.

На думку Бутусова, дії Муженка призвели до тяжких наслідків.

"Начальник Генерального штабу порушив усі норми бойових статутів Збройних сил України, а також вимог "настанови з оперативної роботи органів військового управління" ГШ ЗСУ, його службова недбалість призвела до особливо тяжких наслідків, і призвела до зриву бойового завдання, що зробило неможливим захистити фланги нашого підрозділу у новому терміналі, і призвело до загибелі і полону захисників терміналу", - підкреслив Бутусов.

29 січня глава Генштабу Віктор Муженко заявив, що сили АТО відійшли від смуги донецького аеропорту на 1,5 кілометра, тому що в нинішньому стані територія аеропорту не представляє ніякої цінності.

23 січня "Правий сектор" повідомляв, що всі висоти в донецькому аеропорту продовжують утримувати українські військові.

21 січня бійці Збройних сил України вийшли з території терміналів аеропорту Донецька, але запеклі бої навколо нього тривали. Оборона аеропорту на той момент тривала 242 дні.