UA / RU
Підтримати ZN.ua

Брак кисню, медиків і ліжок: ситуація в лікарнях Закарпаття

В реанімаціях Закарпатській області не вистачає ліжок  

З приходом третьої хвилі коронавірусу ситуація по регіонах України значно погіршилася. Більше 80% пацієнтів хворих COVID-19 в Закарпатській області потребують кисневої підтримки. Про це в інтерв'ю «Главкому» розповів головний лікар обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака Юрій Яцина.

«З близько 2500 ліжок, розгорнутих в 17«ковідних» лікарнях, заповнені понад 80%. Майже всі госпіталізовані потребують кисневої підтримки. Найбільш гостро відчувається нестача кисню, медиків, ліжок закладів, розташованих в обласному центрі», - зазначив він.

Також головний лікар розповів, що його медзаклад майже на 100% заповнений хворими на коронавірус, а в реанімаційному відділенні не вистачає ліжок.

«У нашому закладі 120 пацієнтів потребують кисневої терапії. 60 з них повинні лежати в реанімації. А в самій реанімації у нас всього шість ліжок і розширити їх неможливо. Щодня в нашому закладі використовується 25-30 кисневих балонів. І що скажете мені з цим робити? Як рятувати життя?» - обурився Яцина.

Читайте також: В Івано-Франківську відкриють додатковий госпіталь для пацієнтів з коронавірусом – міський голова

Раніше директор департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний звернув увагу, що висока смертність в регіоні від «ковіду» може протриматися ще мінімум тиждень.

Також мер Івано-Франківська Руслан Марцінків б'є на сполох, бо 9 березня в місті була критична ситуація зі смертністю від коронавірусу, її рівень найвищий за весь час пандемії в країні.

Однак, незважаючи на те, що лікарні Івано-Франківської області, які приймають хворих на COVID-19, переповнені, пацієнти лежать в коридорах, міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявляє про готовність медсистеми до третьої хвилі.

До слова, 9 березня Міністерство охорони здоров'я оновило список карантинних зон в Україні. Згідно з даними, опублікованими на сайті Міністерства охорони здоров'я, в червону зону потрапили чотири області. Найвищий рівень епіднебезпеки встановили в Житомирській, Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях.