Російсько-окупаційні "адміністрації" терористичних організацій "Л-ДНР" посилюють контроль за мешканцями тимчасово окупованих районів Донбасу, повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
Зокрема, через скорочення фінансування медичних закладів та погіршення соціально-економічного становища, з тимчасово окупованих територій сходу України виїжджають кваліфіковані медичні кадри. Нестача лікарів, насамперед у дитячих відділеннях лікарень, сягає 50%.
"Керівництво окупаційних адміністрацій намагається компенсувати нестачу кадрів шляхом призначення на лікарські посади випускників медичних навчальних закладів без попереднього проходження ними інтернатури. З метою зменшення відтоку, окупанти вдаються до примусових заходів стосовно медиків. Кожного медичного працівника попередили про заборону виїзду за межі т.зв. "республік" під особистий підпис. Медичний персонал лікарень отримує погрози, що у разі звільнення вони будуть призвані на військову службу", - розповідають розвідники.
Призначення недосвідчених лікарів та погрози на адресу кваліфікованих медиків не сприяють поліпшенню ситуації у медичній сфері та спричиняють погіршення стану медичного забезпечення мешканців окупованих районів.
Як повідомлялося раніше, 15 грудня озброєні наряди окупантів протягом трьох діб повністю блокували селище Моспіно Донецької області. Бойовики провели серію "зачисток" з метою затримання груп "диверсантів". У групі ІС не виключили того, що ці дії є прикриттям для формування в районі Моспіно нових підрозділів терористів.
Раніше в розвідці повідомили про те, що в терористичній організації "ДНР" розширили перелік "невиїзних осіб". З початку лютого виїхати з тимчасово окупованої території не зможуть виконавці господарських робіт та обслуговуючий персонал "органів влади" і "силових структур" окупаційних "адміністрацій".