Російсько-окупаційні війська в Донбасі порушують міжнародні конвенції щодо заборони застосування протипіхотних мін та вибухових пристроїв, повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
"За вказівкою російських "радників", додатково заміновані позиції в зоні відповідальності сил загарбника – так званих "3-ї окремої мотострілецької бригади", це Горлівка, "11-го окремого мотострілецького полку" в Донецьку та "7-ї окремої мотострілецької бригади", це Брянка", - розповідають розвідники.
При цьому окупанти не складають схеми мінувань, тож встановлені ними загородження становлять небезпеку для мирних мешканців окупованого регіону. Крім того, це суттєво ускладнить процес розмінування після його деокупації.
Зазначимо, застосування протипіхотних мін заборонено Конвенцією про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення (Оттавська конвенція) та Женевським протоколом про заборону застосування на війні задушливих, отруйних або інших подібних газів та бактеріологічних засобів.
Як повідомлялося раніше, згідно звіту Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін.
Загалом через протипіхотні міни протягом року в світі загинули щонайменше 2089 осіб, понад 6,5 тисяч були поранені. 42% цивільних жертв - неповнолітні.
За останні три роки на мінах в Донбасі підірвалися понад тисяча військовослужбовців та цивільних осіб. Так, з липня 2014 року по листопад 2017 від вибухів мін постраждали близько 900 військовослужбовців, 199 з них загинули.
У звіті помічника генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Урсули Мюллер йдеться про те, що через бойові дії східні землі України перетворюються на найбільш заміновані регіони у світі.