Командування бойовиків переглядає тактику з метою зменшення втрат при штурмах позицій сил АТО і підвищення ефективності дій їх підрозділів, стверджує група "Інформаційний спротив".
"Зокрема, активні дії провадяться виключно "цільовими групами", які намагаються працювати в тісній взаємодії – вогнева бронегруппа, артгруппа підтримки (прикривають дії піхотних груп або снайперів, яким необхідно зайняти або покинути свої позиції), декілька піхотних груп, іноді снайперські групи і ДРГ (що оперують у "нейтральній смузі"). Терористи намагаються налагодити повноцінну взаємодію в тактичній ланці та уникати дій "натовпом", як раніше", - розповідається в черговому зведенні групи, розміщеному на Facebook-сторінці її координатора Дмитра Тымчука вранці в понеділок, 22 червня.
Тим не менш, впровадження даної тактики зіткнулося з відсутністю "прагнення чітко виконувати накази "штабних структур" з боку "командирів" в тактичній ланці (різні "отамани", "ветерани локальних війн" тощо)".
Також в ІС зазначили, що на Південь від Донецька (від Оленівки до Гранітного) терористи, як і раніше, використовують тактику вогневих нальотів: вогонь ведуть невеликі мінометні підрозділи (два-три міномети 120-мм і 82-мм з транспортними засобами), іноді в поєднанні з АГС-17 і 122-мм артилерією.
"Нальоти здійснюються за схемою: розвідка цілей і дорозвідка (...), з одночасною підготовкою позицій для стрільби, потім висування з глибини вогневих засобів на заздалегідь підготовлену позицію (...), швидкий вогневої наліт по цілі і відхід. Така схема ускладнює виявлення противника і відкриття вогню у відповідь силами АТО, і дозволяє противнику зберігати бойову техніку та особовий склад значний час поза зоною впливу вогневих засобів українських військ", - розповіли в ІС.
Серед іншого у зведенні ІС йдеться про те, що російсько-терористичні війська в Донбасі продовжують активно обстрілювати позиції українських військ і цивільні об'єкти. Фіксуються зіткнення між передовими підрозділами українських військ і групами терористів як на лінії зіткнення, так і безпосередньо в тактичному тилу сил АТО.
Раніше ІС, а також командування сил АТО й українські військові, які безпосередньо брали участь в боях, неодноразово відзначали значні втрати бойовиків через недостатньо високу організацію їх атак. Про це йшлося, зокрема, під час оборони Донецького аеропорту, боїв за Дебальцеве і вже зовсім нещодавно - за Мар'їнку. 3 червня місцеві журналісти повідомляли, що морги Донецька переповнені, тіла бойовиків привозять з поля бою навіть на двоповерхових автобусах.