UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики вбачають у змінах до закону про особливий статус Донбасу загрозу мирному процесу

"ДНР" і "ЛНР" не визнають змін до закону, запропоновані президентом України.

"ДНР" і "ЛНР" стверджують, що будь-які не погоджені з ними зміни в тексті закону про особливий статус Донбасу зроблять його недійсним і поставлять під загрозу мирний процес у регіоні.

Як заявив "Інтерфаксу" повпред "ДНР" Денис Пушилін, текст закону України " про особливий статус Донбасу, прийнятий у вересні 2014 року, в цілому відповідає переговорних позиціях "ДНР" і "ЛНР", і був узгоджений представниками самопроголошених республік у ході Мінських консультацій.

"Ніякі не узгоджені з нами поправки в цей закон, внесені президентом України (Петром) Порошенко, "республіками" не визнаються. Вони є, з нашої точки зору, юридично безглуздими і політично нікчемними і прямо порушують дух і букву Мінських домовленостей: як протоколу від 5 вересня, так і Комплексу заходів від 12 лютого", - заявив Пушилін.

За його словами, "мінський процес практично перерваний, оскільки його основа - закон про особливий статус Донбасу, по суті, скасовується поправками Порошенко".

"Він не поважає народ Донбасу, не хоче миру, значить, отримає війну. І нові жертви будуть знову на його совісті, і на совісті Турчинова і Яценюка, разом з якими він вигадує все нові виверти, щоб не виконувати Мінські домовленості", - додав Пушилін.

Угоди 12 лютого передбачали повне припинення вогню і відведення важких озброєнь вже найближчим часом. У штабі АТО повідомляють, що бойовики продовжують обстрілювати сили АТО з важкого озброєння. Як заявляв президент України Петро Порошенко, Росія 1100 разів порушила перемир'я в Донбасі. Президент вважає, що мінські домовленості зазнали провалу.

Напередодні президент України Петро Порошенко вніс на розгляд у Верховну Раду поправки до закону про "особливий статус" окремих регіонів Донбасу. Новий законопроект передбачає, що раніше прийнятий закон "про особливий статус" окремих регіонів Донецької і Луганської областей, почне діяти після позачергових виборів, проведених у відповідності з Конституцією України, з дотриманням..вільних і прозорих виборів, а також публічності та відкритості виборчого процесу..з обов'язковим дотриманням стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів".