UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики в Донбасі хочуть такі вибори, на яких вони точно переможуть – Frankfurter Allgemeine

Представник так званої "ЛНР" в тристоронній контактній групі описав, якими бачить вибори за окупованих територіях Сходу України.

Росія часто звинувачує Україну в невиконанні Мінських угод і вказує на її небажання проводити вибори на захоплених територіях Донбасу під міжнародним контролем. Україна в свою чергу звертає увагу на те, що під дулами автоматів терористів не можна проводити якісь вибори. В безпеці не будуть ні журналісти, ні виборці, ні кандидати.

Тому Київ хотів би, щоб на окупованих проросійськими силами територіях з'явилася міжнародна озброєна місія. Але ватажки так званих "ДНР" і "ЛНР" зовсім по-іншому уявляють собі вибори.

Про це на сторінках Frankfurter Allgemeine пише Конрад Шуллер, який поспілкувався з представником бойовиків так званої "ЛНР" в тристоронній контактній групі Владиславом Дейнего.

"Перелічений список вимог Дейнего в кінцевому результаті робить неминучою перемогу бойовиків", - пише німецький оглядач.

Зокрема, терористи в Луганську відкидають можливість участі українських політичних партій у виборах, тому що в їхній невизнаній "республіці не передбачене існування партій взагалі". До того ж, на їхню думку, поява українських сил на виборах буде "цинічною, адже вони закликали вбивати людей в Донбасі".

Дейнего розповів німецькому журналісту, що ті мешканці українського регіону, хто втік від війни в Росію, повинні проголосувати в консульстві України в РФ. А от люди, які переїхали на українську територію, за його словами, не повинні голосувати взагалі. Хіба що вони повернуться додому і доведуть, що "належать до цієї території". Це ж стосується і тих, хто хоче висунути свою кандидатуру на виборах.

Українські ЗМІ бойовики в Луганську теж бачити не хочуть, на відміну від російських. До того ж, Дейнего вважає, що потрібно припинити трансляцію українських телеканалів на захоплені території на період передвиборчої кампанії, тому що "вони пропагують війну". Те ж саме стосується і російського незалежного телеканалу "Джодь". А от пропагандистські державні ЗМІ Росії обмежувати, на думку бойовиків, не треба.

В питання безпеки Дейнего допустив присутність озброєної місії ОБСЄ чи ООН в так званій "ЛНР". Його позиція контрастує із нещодавньою заявою ватажка терористів в Донецьку Олександра Захарченка, який пригрозив стріляти в озброєних працівників ОБСЄ.

Раніше в МЗС України заявляли про готовність української сторони у стислі терміни розробитизакон про вибори в ОРДЛО і терміново провести їх, щоб вже до кінця літа отримати легітимних представників Луганська і Донецька. Як зазначав заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, український уряд готовий вести переговори з законно обраними представниками ОРДЛО, навіть якщо зараз офіційний Київ вважає їх злочинцями.

Як повідомляло ZN.UA з посиланням на власні джерела, Захід встановив для України нові крайні терміни по проведенню виборів в ОРДЛО і стабілізації обстановки в Донбасі. Якщо раніше Україні ставили умовою прийняття виборчого закону в ОРДЛО до кінця березня і проведення виборів на контрольованих територіях до кінця червня, то тепер українській владі запропоновано зробити це до кінця травня і до кінця серпня відповідно.

Детальніше про проблеми й перспективи врегулювання ситуації на Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Війна і Мінськ" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".