Командування російсько-окупаційних військ в Донбасі посилює підрозділи так званими "казаками Всевеликого войска Донського", на яких окрім участі в бойових діях покладається обов'язок пропаганди "руського миру" серед мешканців тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей, повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
За даними розвідників, "призовна компанія" в ОРДЛО виявилася провальною, тож командування окупаційних військ комплектує частини й підрозділи кадровими військовими Збройних сил Росії і спеціальними групами "Всевеликого войска Донського". При цьому російські інструктори перевіряють усіх "новобранців" і проводять із ними інструктажі щодо встановлення контактів з мирними мешканцями.
Зміни у поведінці та ставленні прибулих у жовтні до місцевих мешканців помітні, наголошують у ГУР МО України.
"Новоприбулі особи проявляють надзвичайну зацікавленість у спілкуванні з місцевим населенням, демонструючи високий рівень ідеологічної підготовки у просуванні ідей т.зв. "руського миру", цілеспрямовано нав'язують місцевим жителям проросійські погляди та зневажливе ставленням до всього українського", - наголошують розвідники.
"Казаки" також беруть активну участь в агітаційних заходах до незаконних "виборів" ватажків підконтрольних РФ терористичних угруповань "Л-ДНР", що відбудуться 11 листопада.
Як повідомлялося, "вибори" нового ватажка "ДНР" призначено на 11 листопада. Після вбивства наприкінці серпня ватажка бандформування Олександра Захарченка, тимчасово виконуючим обов'язки став "голова народної ради ДНР" Денис Пушилін. Цього ж дня "народна рада ЛНР" призначила вибори "депутатів парламенту" й ватажка псевдореспубліки на 11 листопада.
Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль у зв'язку з намірами окупаційної адміністрації РФ провести на окупованій території "позачергові вибори" ватажків бойовиків. А президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що місцеві вибори тут можуть відбутися лише після деокупації регіону.
У Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки нагадали про те, що проведення "виборів" на окупованій території грубо суперечить зобов'язанням Росії у межах Мінських домовленостей.