UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики не пустили українських саперів на протилежний бік мосту в Станиці Луганській

Розмінування з обох боків мосту мають проводити саме українські піротехніки, так як відновлюватимуть його українські будівельники.

Бойовики російсько-окупаційних формувань не пустили піротехніків Державної служби з надзвичайних ситуацій України на протилежну сторону мосту через Сіверський Донець для проведення робіт з розмінування, повідомляють "Новини Донбасу".

У четвер, 1 серпня, Станично-Луганська районна державна адміністрація опублікувала відеозапис, зроблений біля мосту. На ньому спостерігач Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ повідомляє українському офіцерові СЦКК, що бойовики "не дозволять" українським саперам працювати на стороні, яку контролюють окупанти.

У Станично-Луганської РДА підкреслили, що розмінування на обох сторонах мосту мають проводити українські піротехніки, так як у відновлювальних роботах будуть задіяні українські будівельники.

"Якщо навіть з боку бойовиків так звані сапери проведуть роботи, то хто нестиме відповідальність, якщо щось трапиться?", - відзначили в РДА.

В адміністрації також повідомили, що другий президент України Леонід Кучма підніме питання доступу ДСНС на протилежний бік мосту в ході наступного засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Як повідомлялося, учасники ТКГ погодили початок розмінування біля мосту в Станиці Луганській, і 1 серпня піротехніки ДСНС приступили до робіт з розмінування.

26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. 8 липня президент Володимир Зеленський повідомив про те, що будівництво мосту через лінію розмежування поблизу Станиці Луганськоїрозпочнеться найближчим часом.

17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "літнього перемир'я" з півночі 21 липня, а також підготовку до ремонту мосту через Сіверський Донець. Можливість приступити до робіт з'явиться лише після того, як будуть демонтовані фортифікаційні споруди бойовиків російсько-окупаційних формувань.

25 липня українські фахівці в присутності ОБСЄ з третьої спроби змогли обстежити зруйновану частину мосту. Перед цим вони не могли працювати через погрози бойовиків.