UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики накрили Новолуганське мінометним вогнем

Напередодні внаслідок ворожих обстрілів дістав поранення один український військовий.

Напередодні російсько-терористичні війська 14 разів обстріляли позиції українських військових в Донбасі з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

У районі відповідальності ОТУ "Схід" на Донеччині окупанти відкривали вогонь чотири рази. По захисниках Пісків і Пищевика гатили з ручних протитанкових гранатометів (РПГ) і великокаліберних кулеметів, Водяного – з гранатометів різних систем, Павлополя – зі стрілецької зброї і кулеметів великого калібру.

У районі відповідальності ОТУ "Північ" на Луганщині бойовики обстріляли українські укріплення десять разів. Позиції ЗСУ поблизу Новолуганського та Зайцевого накривали вогнем зі станкових протитанкових гранатометів (СПГ) і автоматичних гранатометів, а у другому випадку - ще й зі стрілецької зброї.

На підступах до Південного відкривали вогонь з ручних і станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів, у районі Золотого (поза межами ділянки розведення) – лише з кулеметів великого калібру.

З гранатометів різних систем окупанти тричі обстрілювали Луганське, з автоматичних гранатометів – Новозванівку, в обох випадках застосовували також великокаліберні кулемети. Хутор Вільний накривали вогнем з підствольних гранатометів і стрілецької зброї.

Від початку доби 4 листопада бандформування один раз порушили режим припинення вогню, обстрілявши українські позиції поблизу Новолуганського з мінометів калібру 82 мм, гранатометів і великокаліберних кулеметів.

Нагадаємо, 1 листопада, біля Золотого на Луганщині закінчилося триденне розведення сил і засобів. Розведення розпочалося опівдні 29 жовтня: українські військові та НЗФ бойовиків запустили у повітря зелені та білі ракети, що сигналізують про готовність до початку процесу.

Військовослужбовців ЗСУ почали відводити, попри відсутність семиденного режиму "тиші" та регулярні обстріли бойовиків. За процесом спостерігала Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.

Докладніше про наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Мале золоте, а ціна велика" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".