Протягом останнього часу спостерігається погіршення морально-психологічного стану бойовиків в ряді бандформувань.
"Так, за останні кілька діб із складу бригади "Оплот", дислокованої в Моспіно, дезертирували 3 найманця. Бойовики масово пишуть рапорти на "звільнення", для запобігання дезертирства за вказівкою "штабу" НВФ "Оплот" у всього особового складу вилучені документи", - повідомляє координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook.
Разом з тим, завершена ротація підрозділів спецназу ГРУ ГШ ЗС РФ в окупованих районах Донбасу.
"Зведені загони бригад ГРУ продовжили активну діяльність у своїх секторах - силами ДРГ ведеться детальна розвідка позицій українських військ, встановлюються мінно-вибухові пристрої всіх типів, у т. ч. протипіхотні міни, заборонені Конвенцією про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що наносять надмірні пошкодження або мають невибіркову дію ("Конвенція про "негуманну" зброю", Протокол II), а також Конвенцією про заборону протипіхотних мін ("Оттавский договір")", - додає Тимчук.
Як відомо, з 1 вересня на Сході України встановилося нове перемир'я. Про припинення вогню в Донбасі домовилися лідери Франції та Німеччини Франсуа Олланд і канцлер Ангела Меркель телефоном розмові з президентом Росії Володимиром Путіним. Згідно з ним сторони знову зобов'язалися вивести важке озброєння.
Тим не менш, 12 вересня ОБСЄ заявили про збройне посилення бойовиків в Донбасі. В місії тоді також зазначили, що роль Росії залишається неясною: "Ми бачимо людей із зброєю в руках, які кажуть, що вони росіяни, але не визнають, що вони російські військові", - розповіли в ОБСЄ.
Зазначимо, що затишшя в зоні АТО дозволило українській стороні активізувати доставку "гуманітарки" Донбас.