UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики "ДНР" заборонили деяким українцям виїжджати за межі окупованої території — розвідка

Головне управління розвідки Міноборони вважає, що таким чином окупанти намагаються недопустити непокори з боку місцевих жителів.

Бойовики підтримуваного Росією незаконного збройного формування "ДНР" заборонили жителям окремих населених пунктів з 18 грудня виїжджати з окупованої території Донецької області, повідомило Міністерство оборони, посилаючись на дані розвідки. Також бойовики в Донбасі почали здійснювати більше злочинів проти місцевого населення ОРДЛО.

"Так, з 18 грудня введено заборону на виїзд жителів з окремих населених пунктів тимчасово окупованої території у Донецькій області. Відповідні контрольні заходи здійснюють підрозділи так званого "МВС" шляхом перевірки наявності місцевих мешканців за місцями прописки. Російська окупаційна адміністрація виправдовує такі дії необхідністю виявлення та протидії "українським диверсантам", - йдеться у повідомленні пресслужби Міноборони.

За даними розвідки, таким чином окупанти намагаються не допустити проявів громадської непокори. Окрім того, бойовики "ДНР" та "ЛНР" частіше стали вчиняти злочини та правопорушення поти місцевого населення.

"Зокрема, 16 грудня військовослужбовці 1 АК (Донецьк) пограбували одне з підприємств, яке має автомобільну та сільськогосподарську техніку, для подальшого продажу агрегатів і обладнання з метою власного збагачення", - повідомили в оборонному відомстві.

Раніше розвідка повідомляла, що бойовики в Донбасі посилюють передові позиції своїх військ додатковими розрахунками протитанкових ракетних комплексів з метою нанесення втрат особовому складу Об'єднаних сил та провокування відкриття вогню у відповідь.

У результаті нормандського саміту в Парижі учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ і продовження розмінування.

Ще 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок безстрокового "хлібного перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами. За час перемир'я в зоні ООС загинув 41 український військовослужбовець.