То що ж сьогодні відбувається в одному з найбільших міст України? Навіщо мерові Дніпра власна озброєна поліція? Чому децентралізація з грішми, але без повноважень не працюватиме? Звідки візьмуться незаангажовані префекти? В якій точці закінчується діалог мера з громадою і починаються провокації опонентів? Хто сьогодні впливає на рішення Філатова? На що він готовий ради захисту свого майбутнього в Дніпрі? Про це і не тільки Борис Філатов розповідає в своєму інтерв'ю DT.UA.
На питання журналіста про те, що має зробити влада щоб завершити децентралізацію мер Борис Філатов відповів:
"По-перше, прийняти муніципальний кодекс, яким чітко розподілити повноваження між центральною владою і місцевою. Децентралізація - це справді не тільки гроші, а й повноваження. Нам бракує, як мінімум, адміністрування місцевих податків, - говорить Філатов. - Місцева податкова не хоче цим займатися. Ми не розуміємо, скільки, взагалі, збирається податків, і як вони збираються. Іде тільки інформаційний обмін".
"Я вважаю, що громади, наприклад, мають отримувати свій відсоток від ліцензування того ж грального бізнесу, - упевнений Філатов. - Щоб дозволи на лото або інтернет-казино не тільки на самій верхівці видавалися. Бо коли вони почнуть розповзатися по місту, це я муситиму вийти до громади й сказати: "Народе, в нас є сто ліцензій, давайте їх продамо за сто гривень". Не треба? Тоді не продаємо. Або продаємо половину й хоч якісь гроші отримаємо. А може, в Сухачівці зробимо місцевий Лас-Вегас, нехай туди всі їздять грати? Але при цьому за рахунок цих грошей селище розвиватиметься. Перебільшую, звісно, однак принцип може бути таким".
"Я насправді за легалізацію грального бізнесу, і це правильна ініціатива уряду, - продовжує мер Дніпра. - Та тільки знову виходить, що місцеве самоврядування обійшли. Ми ж не кажемо: віддайте нам це корумповане джерело доходу. Ми кажемо: приймаючи рішення вгорі, не забуваймо про інтереси народу внизу. Коли вже ми підписалися йому служити".
"Гроші мають бути спущені максимально вниз. Не на рівень місцевого розпорядника коштами - департаменту мерії, а самим людям. До мене приходять на прийом щомісяця 80 людей, половина яких просить дитячий майданчик або пофарбувати під'їзд. Але я не хочу цим займатися. Якби я сидів і думав, як зміцнити свої феодальні володіння, то звісно. А так - ні. Я хочу дати якусь суму на 30-тисячний мікрорайон, і хай люди там самі вирішують, на що їх витрачати. Але і для цього потрібні відповідні законодавчі механізми", - завершив Борис Філатов.
Також Борис Філатов наголошує, що місцеве самоврядування - це не вертикаль влади.
Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведерникової "Борис Філатов. Міст" Дзеркало тижня. Україна".
Повну відеоверсію інтерв'ю із Борисом Філатовим дивіться тут