Бойовики російсько-окупаційних формувань продовжують блокувати роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в ОРДЛО, не пропускаючи спостерігачів на окуповану територію. Відмови вони пояснюють карантином через пандемію COVID-19, повідомили в пресцентрі штабу ООС у вівторок, 21 липня.
«Перетинаючи лінію розмежування з боку підконтрольної уряду України території, вони щоразу отримують відмову від представників російсько-окупаційних військ в проїзді на тимчасово окуповану територію», - йдеться в повідомленні.
Крім того, бойовики перешкоджають виїзду мешканців ОРДЛО на вільну територію. КПВВ в окупованих районах Донецької та Луганської областей працюють не щодня, а людей пропускають за якимись списками.
10 червня відновили роботу пункти пропуску на лінії розмежування в Донбасі. Їх було закрито через запроваджений в Україні коронавірусний карантин.
Поки що пропуск громадян і транспорту здійснюється обмежено: щоденно з 11:00 до 14:00 і лише на пунктах пропуску "Мар'їнка"(Донецька область) та "Станиця Луганська" (Луганська область). Санітарно-епідемічні вимоги для профілактики COVID-19 зберігаються.
Однак окупаційні адміністрації "Л-ДНР" відмовились дзеркально відривати власні блокпости, заявивши, що з ними "це питання ніхто не погоджував". Згодом терористи висунули умову розблокування пропуску людей через лінію розмежування: за попередньо узгодженими списками з подальшою самоізоляцією або обсервацією.
Той факт, що охопити списками 280 тисяч мешканців окупованих територій не вийде, окупанти проігнорували. Представники ОРДЛО в українській делегації у Тристоронній контактній групі припускають, що тримаючи людей без доступу до українських пенсій і соцвиплат, бойовики створюють пропагандистську картину "геноциду народу Донбасу".
Нагадаємо, обмеження на перетин лінії розмежування запровадили 7 березня, за тиждень уся країна пішла на карантин через епідемію коронавірусу.
23 березня окупаційні адміністрації ОРДЛО оголосили про закриття власних "блокпостів". На тимчасово окуповану територію перестали пускати спостерігачів ОБСЄ та представників гуманітарних місій. Вони також приховують дані про кількість хворих та померлих від COVID-19.