UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики задіяли в Донбасі заборонені міномети, в українських військових без втрат

Напередодні на сході України зафіксували дев’ять ворожих обстрілів, вранці 4 травня російські найманці обстріляти українські позиції під Авдіївкою.

Російські найманці продовжують ігнорувати режим припинення вогню й обстрілювати позиції Об'єднаних сил. У понеділок, 3 травня, українські військові зафіксували в Донбасі дев’ять ворожих обстрілів, зокрема мінометних, повідомляє пресслужба штабу ОС.

Неподалік Талаківки і Водяного окупанти двічі відкривали вогонь із заборонених Мінськими домовленостями мінометів 120-го калібру, гранатометів різних систем і стрілецької зброї. А в районі Широкиного та Лебединського задіяли міномети калібру 82 мм.

Захисників Пісків російські найманці обстріляли зі стрілецької зброї, Кримського – з автоматичних станкових гранатометів, а Луганського – ще й зі стрілецької зброї.

Бойових втрат серед українських військових немає, на обстріли противника захисники України відкривали вогонь у відповідь. Українська сторона СЦКК поінформувала ОБСЄ про порушення бойовиками режиму тиші.

Вранці 4 травня окупанти обстріляли українські позиції під Авдіївкою з великокаліберних кулеметів і станкових протитанкових гранатометів. Об'єднані сили й надалі контролюють ситуацію на сході країни та дотримуються режиму припинення вогню.

Читайте також: Окупанти в Донбасі використовують важливі об’єкти інфраструктури для вогневих провокацій — ООС

Ситуація на сході України погіршилася наприкінці минулого місяця. 26 березня бойовики прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранення. Українська делегація у Тристоронній контактній групі запропонувала план додаткових заходів із посилення режиму припинення вогню в Донбасі, 20 квітня він отримав підтримку підгрупи з безпеки.

Експерт з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант вважає, що відведення російських військ не є поразкою Путіна: «По-перше, блокування Азова залишається. По-друге, він залякав США та змусив їх вивести два кораблі з Чорного моря та влаштувати йому саміт з Байденом. По-третє, росіяни завжди брешуть, тому не вірте Шойгу, що вони повертаються до баз – багато обладнання залишиться».

Російський лідер отримав від розгортання сил біля кордонів України і в окупованому Криму власні зиски: відпрацював готовність до великої мобілізації і готовність до війни С2 (командування та контроль), перевірив авіацію та флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Більша частина цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення і врахує вивчені уроки.

Докладніше про те, що відбулося біля кордонів і навколо України останніми днями та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.