Від початку доби 4 травня бойовики підтримуваних Росією незаконних збройних формувань “ДНР” та “ЛНР” тричі обстріляли українські позиції в Донбасі, повідомили у пресцентрі штабу ООС. У результаті ворожих обстрілів ніхто з українських військових не постраждав.
“Ігноруючи домовленості, досягнуті 22 липня 2020 року у рамках Тристоронньої контактної групи, російсько-окупаційні війська і надалі здійснюють обстріли позицій Збройних Сил України. З початку доби зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню”, - йдеться у повідомленні.
Поблизу населеного пункту Водяне бойовики відкривали вогонь із заборонених Мінськими домовленостями мінометів 120-го калібру. Неподалік Авдіївки окупанти обстріляли українські позиції із великокаліберних кулеметів.
У районі населених пунктів Новолуганське, Зайцеве, Шуми, Південне, Залізне, Кримське, Торецьк та Новгородське помітили проліт ворожого БПЛА типу “Орлан-10”. Вказано, що безпілотник перетнув лінію розмежування. Безпілотник своєчасно подавили засобами РЕБ.
“Бойових втрат серед наших захисників немає. Про всі факти порушень Українська сторона СЦКК повідомила представників ОБСЄ”, - додали в штабі.
Нагадаємо, ситуація на сході України погіршилася наприкінці минулого місяця. 26 березня бойовики прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранення. Українська делегація у Тристоронній контактній групі запропонувала план додаткових заходів із посилення режиму припинення вогню в Донбасі, 20 квітня він отримав підтримку підгрупи з безпеки.
Експерт з питань національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього Глен Грант вважає, що відведення російських військ не є поразкою Путіна: "По-перше, блокування Азова залишається. По-друге, він залякав США та змусив їх вивести два кораблі з Чорного моря та влаштувати йому саміт з Байденом. По-третє, росіяни завжди брешуть, тому не вірте Шойгу, що вони повертаються до баз – багато обладнання залишиться".
Російський лідер отримав від розгортання сил біля кордонів України і в окупованому Криму власні зиски: відпрацював готовність до великої мобілізації і готовність до війни С2 (командування та контроль), перевірив авіацію та флот, оцінив можливості української армії і силу рішучості українських політиків. Більша частина цього розгортання залишається готовою до швидкого відновлення і врахує вивчені уроки.
Докладніше про те, що відбулося біля кордонів і навколо України останніми днями та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича “Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків” та Олексія Їжака “Тайговий casus belli” у ZN.UA.