UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики тричі за день не пропустили спостерігачів ОБСЄ на окуповану територію

Окупанти блокують роботу СММ ОБСЄ, прикриваючись надуманими приводами.

Бойовики російсько-окупаційних формувань продовжують блокувати роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в ОРДЛО. Протягом лише одного дня окупанти три рази не пропустили патрулі спостерігачів через лінію розмежування, повідомив пресцентр штабу ООС у середу, 18 лютого.

13 лютого на блокпостах бойовиків у Староласпі, Шевченка і Луковому патрулям СММ ОБСЄ під надуманим приводами забороняли проїзд на окуповану територію. Окупанти посилалися на «проведення інженерних робіт» і «відсутність наказів командирів».

«Подібні дії і відмови в доступі Місії на непідконтрольних уряду України територію мають надумані причини і приводи, метою яких є приховування порушень Мінських домовленостей, а також небажання дотримуватися норм міжнародного права», - констатували в Спільному центрі з контролю і координації.

Раніше в СЦКК повідомляли, що з початку року окупанти 27 раз не пустили спостерігачів в ОРДЛО.

Читайте також: Спостерігачі ОБСЄ помітили скупчення артилерії і танків в ОРЛО

У червні 2020 року відновили роботу пункти пропуску на лінії розмежування в Донбасі, закриті через введеного в Україні коронавірусного карантину.

Але окупаційні адміністрації ОРДЛО відмовилися дзеркально відривати свої блокпости, заявивши про те, що з ними "це питання ніхто не погоджував". Пізніше терористи висунули умову розблокування пропуску людей через лінію розмежування : за попередньо узгодженим списками з подальшою самоізоляцією чи обсервацією.

Той факт, що охопити списками всіх мешканців окупованих територій не вийде, окупанти проігнорували. Представники ОРДЛО в українській делегації в Тристоронній контактній групі припускають, що тримаючи людей без доступу до українських пенсій і соцвиплат, бойовики домагаються створення пропагандистської картини "геноциду народу Донбасу".

Окупаційні адміністрації ОРДЛО оголосили про закриття своїх "блокпостів" 23 березня 2020 року. На тимчасово окуповану територію перестали пускати спостерігачів ОБСЄ і представників гуманітарних місій. Вони також приховують дані про кількість хворих та померлих від COVID-19.