UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики сім разів порушили тишу в Донбасі, дев'ятеро військових отримали поранення та травмування

Автомобіль з військовими підірвався на невідомому вибуховому пристрої.

Протягом понеділка, 1 березня, збройні формування РФ сім разів порушили режим тиші. Неподалік Павлополя, внаслідок підриву військового автомобіля на невідомому вибуховому пристрої один військовослужбовець ЗСУ отримав бойове поранення, ще вісім воїнів – бойове травмування. Про це повідомили в штабі Об'єднаних Сил у вівторок, 2 березня. 

Зазначається, що окупанти відкривали вогонь біля Водяного, що на Приазов’ї, Павлополя, Красногорівки, Невельського, Богданівки та Луганського.

"На обстріли противника наші воїни відкривали вогонь у відповідь", - повідомили в штабі.

Уточнюється, що за всіма фактами зафіксованих порушень Українською стороною СЦКК вживались заходи реагування в межах координаційного механізму через СММ ОБСЄ.

"Збройні формування РФ і надалі перешкоджають роботі СММ ОБСЄ. 28 лютого міні БПЛА Місії зазнав впливу (глушіння сигналу) поблизу населеного пункту Ясинувата. Під час патрулювання непідконтрольних уряду України територій, СММ ОБСЄ зафіксувала 12 одиниць озброєння та військової техніки, які розміщені з порушеннями встановлених ліній відведення та 16 одиниць ОВТ за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання", - відзвітували в штабі ООС. 

Українська сторона СЦКК вкотре фіксує порушення збройними формуваннями РФ низки вимог. З метою не допущення ескалації конфлікту, українська сторона СЦКК звернулася до представників СММ ОБСЄ з проханням провести моніторинг вказаних районів та закликати представників ОРЛО негайно припинити роботи.

"Вищезазначені факти свідчать про те, що представники незаконних збройних формувань РФ продовжують демонструвати небажання виконувати раніше досягнуті домовленості", - резюмували українські військовослужбовці.

Станом на ранок 2 березня, обстрілів у Донбасі не зафіксовано.

Читайте також: В ООС відбулися практичні заняття з мінної безпеки

З 00:01 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.

11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.