Бойовики російсько-окупаційних формувань укотре перешкоджали роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в окупованих районах українського Донбасу, повідомив Спільний центр з контролю і координації ввечері в середу 31 березня.
У пункті пропуску поблизу Вознесенівки на Луганщині, біля неконтрольованого ділянки україно-російського кордону, бойовик угруповання «ЛНР» наказав патрулю ОБСЄ негайно залишити район, пославшись на «накази командирів».
На блокпосту в Старомихайлівці бойовики протримали спостерігачів 22 хвилини, перш ніж дозволили їхати в західному напрямку.
До місць зберігання важкого озброєння і бронетехніки спостерігачів також пускали не відразу: на одному патруль під різними приводами протримали 23 хвилини, на іншому - понад півгодини.
Крім того, 30 березня бойовики розстріляли безпілотник ОБСЄ в небі над Луганщиною.
З 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».
За час перемир'я в зоні ООС загинули 29 українських військових, понад 60 бійців було поранено.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.