Після оголошення повного і всеосяжного перемир'я бойовики російсько-окупаційних формувань знизили вогневу активність, але не припинили обстріли позицій Об'єднаних сил. У четвер, 22 жовтня, противник чотири рази порушив умови перемир'я.
На ворожі обстріли Збройні сили України не відповідали. Бойових втрат серед українських військовослужбовців немає, повідомляє прес-центр штабу ООС.
Всі збройні провокації були зафіксовані в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ» на Луганщині.
Поблизу населеного пункту Артема і двічі біля Шумів противник задіяв стрілецьку зброю. По Новолуганському окупанти вдарили з автоматичного станкового гранатомета.
«Підрозділи Об'єднаних сил дотримуються умови припинення вогню і перебувають напоготові адекватно реагувати на будь-які зміни оперативної обстановки», - запевнили в штабі.
З 00:01 понеділка, 27 липня, в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, в черговий раз заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
13 серпня в Пісках підірвався армійський автомобіль: один український військовослужбовець загинув, другого госпіталізували з серйозними травмами.
25 серпня на ворожій протипіхотній міні підірвалися комбат і сержант батальйону морської піхоти. Обидва бійці отримали осколкові поранення.
6 вересня Об'єднані сили зазнали найважчих втрат з початку перемир'я: три українських бійця загинули, ще троє отримали поранення.
Окупанти вбили українського військовослужбовця під час обстрілу Причепилівка. Два бійця загинули в районі Верхньоторецька: вони підірвалися на міні, коли обходили охоплений вогнем ділянку в «сірій зоні».
Один боєць був поранений під час гранатометного обстрілу згорілого бліндажа поблизу Красногоровки, двоє отримали поранення внаслідок підриву на міні пожежного автомобіля АРС-14 поблизу Новгородського.
Через загострення в зоні ООС глава МЗС Дмитро Кулеба ініціював термінову розмову міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, але він так і не відбувся. А керівництво української делегації в ТКГ заявило, що "окремі провокації" бойовиків не повинні бути "підставою для зриву мирного процесу" .