UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики 14 разів відкривали вогонь в Донбасі, гатили із заборонених мінометів

Українські військові придушили ворожу вогневу активність, бойових втрат немає.

Російські найманці напередодні 14 разів обстріляли українські позиції в Донбасі, зокрема із заборонених Мінськими домовленостями мінометів, повідомляє штаб операції Об’єднаних сил.

Оборонців Невельського окупанти тричі накривали вогнем з мінометів калібру 120 мм, неподалік Опитного гатили  з протитанкових ракетних комплексів, а біля Авдіївки застосували ручні протитанкові протитанкові і підствольні гранатомети.

У районі Чермалика і Світлодарська бойовики вели вогонь зі станкових протитанкових гранатометів, у другому випадку застосовували для обстрілів ще й автоматичні станкові гранатомети і великокаліберні кулемети.

Поблизу Золотого-4 російські найманці тричі застосовували станкові протитанкові та автоматичні станкові гранатомети, українські позиції під Новотошківським обстрілювали з АГС і стрілецької зброї.

Неподалік Пісків російсько-окупаційні війська обстрілювали українські позиції з ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї. А поблизу Водяного на Приазов’ї відкривали вогонь з автоматичних станкових і підствольних гранатометів, а також зі стрілецької зброї.

У напрямку Катеринівки ворог застосовував станкові протитанкові гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

Вранці 4 липня окупанти тричі порушили тишу в Донбасі з піхотного озброєння. Захисникам Водяного на Приазов’ї двічі дошкуляли з гранатометів різних систем і стрілецької зброї, неподалік Авдіївки відкривали вогонь з АГС і великокаліберних кулеметів

Бойових втрат серед українських військових немає. На обстріли російсько-окупаційних військ Об’єднані сили відповіли вогнем. Про всі факти порушення тиші окупантами українська сторона СЦКК повідомила представників Місії ОБСЄ. Ситуація в Донбасі повністю контрольована українськими військовими.

Читайте також: Ствольна артилерія, міномети і БПЛА: окупанти посилили обстріли позицій ЗСУ в Донбасі

Навесні Росія стягнула до українських кордонів війська та техніку на додачу до тих, які вже були там з 2014 року. Передислокацію військ у Москві пояснювали «проведенням військових навчань», однак після того, як їх було «завершено», війська від кордонів України так і не відвели.

В умовах підвищеної загрози повномасштабної російської агресії, повноважні українські міністерства та відомства воюють між собою за перерозподіл сфер впливу, а виконання державного оборонного замовлення опинилося під загрозою зриву. Докладніше читайте у статті Дмитра Менделєєва ««Залізний купол» для оборонних закупівель…» у ZN.UA.