UA / RU
Підтримати ZN.ua

Блокаду окупованого Донбасу підтримують більшість українців

Опитування виявило відсутність одностайності стосовно того, якою повинна бути політика України щодо непідконтрольних територій. Більшість схиляється до обмежень.

Тільки 19,7% громадян України схвалюють пропозицію максимально розвивати зв'язки окупованими Росією територіями Донбасу – як гуманітарні, так і торговельні, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, проведеного в травні 2018 року.

Вважають за потрібне офіційно визнати окуповані території окупованими і припинити будь-яку торгівлю, послуги, виплати та контакти (в тому числі переміщення людей з цих територій) 16,8% респондентів.

Ще 20,5% опитаних схвалюють ідею тримати економічну блокаду, але зберігати гуманітарні відносини (переміщення людей, виплати пенсій, поставки води та електрики).

Підтримують ініціативу дозволити торгівлю критично важливими товарами (продовольством та товарами повсякденного вжитку з боку України та антрацитом від ОРДЛО) із максимальною підтримкою гуманітарних зв'язків – 22,3%.

Значна частина населення – кожен п'ятий респондент (20,1%) не визначився зі своїм баченням оптимального варіанту політики України щодо окупованих територій.

Демократичні ініціативи

Опитування проведено Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова з 19 по 25 травня 2018 року в усіх регіонах України за окупованих росіянами. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в рамках проекту "Програма сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, у травні 2018 року 60% українців підтримують ідеї введення на окупований росіянами Донбас міжнародного миротворчого контингенту ООН.