У Луганській області бійці роти "Торнадо", яку Аваков доручив розформувати, закрилися на своїй базі в приміщенні школи і готові застосувати зброю.
Про це Українській правді" розповів головний військовий прокурор, заступник генпрокурора Анатолій Матіос.
"Це 170 осіб, з яких зараз 100 офіційно оформлені в міліції і близько 70 осіб - це невідомі люди, які озброєні і знаходяться на території бази", - зазначив він.
"Там величезна кількість зброї, а також боєприпасів. Вночі після вчорашнього відмови пустити слідчо-оперативну групу, працівники роти міліції "Торнадо", якими командує Микола Цукур, замінували периметр території бази, встановлені бойові точки, автоматичні гранатомети в певних місцях, фактично заблокований підхід до цієї бази. Заміновані транспортні засоби, і у разі рішучих дій, або наближення слідчо-оперативної групи в базу, вони сказали, що будуть стріляти ", - повідомив Матіос.
"На даний момент оголошено через мегафон з фіксацією на відеокамеру вимогу начальника УВС Луганської області про допуск групи. Вони відмовилися це робити. Тим самим здійснюючи злочин", - зазначив він.
Крім цього, він додав, що співробітники органів внутрішніх справ у разі збройного опору будуть змушені використовувати зброю.
Він також зазначив, що "значна кількість співробітників міліції роти "Торнадо" раніше були засуджені, у тому числі неодноразово".
"Командир роти "Торнадо" Онищенко раніше був засуджений за насильницькі злочини, в тому числі замах на зґвалтування і хуліганство, грабежі. П'ять разів чоловік скоював правопорушення", - обурився Матіос.
РПСМОП "Торнадо" - добровольча рота патрульної служби міліції особливого призначення, створена у вересні 2014 року в структурі ГУ МВС України в Запорізькій області. Рота була створена на базі розформованого в жовтні 2014 року за мародерство батальйону "Шахтарськ".
17 червня військова прокуратурою затримала 8 учасників підрозділу "Торнадо", в тому числі, командира Руслана Онищенка, який переховувався в Дніпропетровську. Онищенко неодноразово був судимий. Учасників батальйону "Торнадо" звинувачують у зґвалтуваннях та інших злочинах.
Генпрокурор України Віктор Шокін заявив, що ГПУ розслідує злочини військових або добровольчих батальйонів в зоні АТО, так як такі випадки існують.
Дії добровольчих батальйонів у ході АТО є предметом серйозних громадських дискусій, пише в статті"Добровольчі батальйони: структура, страхи, проблеми бойового застосування" для DT.UA Юрій Бутусов. Для адекватної оцінки обстановки і оперативного планування необхідно мати чітке уявлення про сили і можливості добровольчих батальйонів.