7 квітня християни східного обряду відзначають свято Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найважливіших двонадесятих свят. Вважається, що цього дня Діва Марія отримала від Архангела Гавриїла звістку про те, що вона стане матір'ю Спасителя.
Що заведено робити у свято
З цим днем пов'язані не лише релігійні, а й народні традиції, яким наші предки слідували з давніх-давен.
У свято заведено відвідувати літургію. На завершення літургії було прийнято відпускати білих голубів, які вважаються символом Святого Духа.
У народі також вважали, що на свято необхідно випускати на волю птахів. Вважалося, що вони можуть донести ангелам вести про добрі вчинки людей.
Вважалося також, що дуже важливо провести цей день у хорошому настрої та у колі близьких та рідних.
У свято заборонялося працювати. Прислів'я свідчить, що цього дня «птах гнізда не в'є, а дівиця кіс не плете».
Прийнято було також заготовляти благовіщенську сіль. Кожен із членів сім'ї кидав щіпку солі в спеціальний мішечок, після чого господиня її прожарювала і берегла для особливих випадків. Вважається, що така сіль може вилікувати навіть безнадійно хворого. Якщо сіль не знадобилася протягом року, її необхідно спалити на багатті.
Молитва до Діви Марії
Славлю благодать Твою, Владичице, молю Тебе: збагати мій розум. Навчи мене йти прямо, слідуючи шляхом Христових заповідей. Пов’язана бранками гріхопадінь, благаннями Твоїми полегшу долю людську, Божа наречена. Бережи мене і вдень, і темної ночі, позбавляючи мене від злих ворогів. Це дало життя Богу, оживи душу мою, загублену пpистpaстями.
Пресвята Діва, почуй голос непотрібного раба Твого. Сльози ллю перед Тобою, Пречиста, душу свою від скверни очищаю. Стогін від серця приношу. Визволи мене від капостей, розтліваючиx дyшу, Христа старанно про це благаю я; Йому ж честь і поклоніння личить нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.