7 квітня християни східного обряду відзначають свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до найважливіших двунадесятих свят. Вважається, що в цей день до Діві Марії явився Архангел Гавриїл з звісткою про швидке народження Ісуса Христа.
Традиції та звичаї святкування Благовіщення
Будь-яка робота на Благовіщення вважається гріхом. Приказка каже, що в свято «птах гнізда не в'є, а дівчина кіс не плете".
Один зі звичаїв святкування пов'язаний з птахами - прийнято випускати птахів, особливо голубів, на волю. Вважається, що вони донесуть звістки про добрі справи людей ангелам-охоронцям.
У свято не можна щось шити і в'язати. Вважається, що життя людини є ниткою, управляти якою можуть тільки ангели і Бог, в цей день імовірність сплутати нитки дуже висока.
У цей день не можна надягати новий одяг.
У свято не можна ходити в гості, його потрібно провести в родинному колі. Вважається, що якщо в будинок постукає жінка або дівчина вона може виявитися відьмою.
Прийнято було також заготовлювати благовіщенську сіль. Кожен з членів сім'ї кидав по дрібці солі в спеціальний мішечок, після чого господиня її прожарювала і берегла для особливих випадків. Вважається, що така сіль може вилікувати навіть безнадійно хворого. Якщо ж сіль не стала в нагоді протягом року, її необхідно спалити на багатті.