UA / RU
Підтримати ZN.ua

Благовіщення 2024: традиції та заборони

В цей день зазвичай на волю відпускали птахів.

Щороку християни східного обряду відзначають Благовіщення, яке є одним з найважливіших свят. Раніше його відзначали 7 квітня. Але після переходу ПЦУ на новоюліанський календар, дата святкування Благовіщення змінилася. Тепер його відзначають раніше – 25 березня.  

Читайте також: Воскресіння Христове 2024: коли буде Великдень цього року

Традиції святкування

В цей день було прийнято відпускати на волю птахів, особливо голубів. Вважалося, що вони можуть донести звістку про добрі справи людей їхнім ангелам-охоронцям.

Вважається, що будь-яка робота цього дня – гріх. Тому у свято не було заведено щось шити чи в'язати. У народі вірили, що життя людини – це нитка, керувати якою можуть лише ангели та Бог. Вважалося, що у свято можливість сплутати нитки дуже висока.

Вважається, що у свято не можна одягати новий одяг.

У народі намагалися на Благовіщення не ходити у гості, провести день у сімейному колі. Якщо у двері постукає дівчина чи жінка, вона може виявитися відьмою.

Прийнято було також заготовляти благовіщенську сіль. Кожен із членів сім'ї кидав щіпку солі в спеціальний мішечок, після чого господиня її прожарювала і берегла для особливих випадків. Вважається, що така сіль може вилікувати навіть безнадійно хворого. Якщо сіль не знадобилася протягом року, її необхідно спалити на багатті.

Заборони свята

З давніх часів, в цей день діють певні заборони.

У цей день заборонено займатися фізичною працею. Не можна займатися роботою по дому: шити, в'язати, прати, вишивати.

Не можна лихословити, лаятись, бажати іншим зла. Забороняється навіть думати про погане.

Свято випадає на Великий піст, тому необхідно дотримуватися обмежень цього часу: не можна їсти м'ясні та молочні продукти, вживати алкоголь та переїдати. Але на честь свята пом'якшуються деякі обмеження посту: можна їсти рибу та морепродукти.

У свято забороняється давати комусь у борг.