У листопаді 2017 року більшість (54%) бізнесменів назвали основною причиною існування корупції в Україні відсутність політичної волі для боротьби з нею, свідчать результати щорічного опитування щодо сприйняття рівня корупції в Україні, проведеного Американською торговельною палатою.
У 2016 році цей показник склав 63%, у 2015 році він становив 48%.
Крім того, 22% відзначили спротив судів щодо корупційних справ.
Такі чинники, як "національна ментальність", спротив реформам та низька компетентність борців з корупцію набрали по 6-7% голосів респондентів.
"Боротьба з корупцією та створення Антикорупційного суду мають стати пріоритетом на 2018 рік, адже на думку бізнес-спільноти, викорінення корупції є ключем до економічного зростання та залучення прямих іноземних інвестицій", - прокоментував Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні.
У 2017 році в опитуванні взяли участь 184 респонденти, з яких 80% є представниками міжнародних компаній. У порівнянні з 2016 роком кількість охочих взяти участь в опитування збільшилася на 50%.
Як свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова, майже половина (43%) громадян України не бачать жодної інстанції, яка б активно боролася з корупцією в країні. Зовсім не бачать як "борців з корупцією" такі державні інституції, як президент (3%), уряд, міністерства (2%), Верховна Рада (1%), влада на місцях (2%).