UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бізнес-омбудсмен готовий приймати скарги від бізнесменів на органи влади України

Офіс головного захисника бізнесу вже затвердив регламент і визначив критерії подачі скарг.

Нещодавно створений в Україні офіс бізнес-омбудсмена готовий приступити до прийому скарг представників бізнесу на українські органи державної влади, заявив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета.

За його словами, наглядова рада нового відомства вже прийняла регламент діяльності і визначила критерії прийняття скарг.

Шемета уточнив, що офіс бізнес-омбудсмена буде приймати скарги представників бізнесу тільки на держоргани, а не на інших представників бізнесу. При цьому строк давності події, що оскаржується, встановлено – до 1 року, по закінченню цього терміну скарги прийматися не будуть.

Також для звернення в офіс бізнес-омбудсмена необхідно буде попередньо зробити інші адміністративні кроки, як мінімум, подати скаргу в сам держорган.

Офіс бізнес-омбудсмена буде приймати скарги не тільки очно, але і через інтернет, розповів Шемета.

Також він додав, що Кабмін має намір 20 травня розглянути питання про призначення двох заступників бізнес-омбудсмена – Тетяни Короткої і Ярослава Григорчака.

Відомство буде складатися з 15 осіб, в тому числі самого бізнес-омбудсмена, двох його заступників та працівників секретаріату.

У травні 2014 року Уряд України разом з ЄБРР підписав антикорупційну ініціативу, відповідно до якої в Україні впроваджується нова посада "захисника бізнесу". Офіс бізнес-омбудсмена являє собою постійно діючий консультативно-дорадчий орган при Кабміні. Основне її завдання – розгляд скарг бізнесу на дію чиновників, вироблення рекомендацій владі у сфері підприємництва. У грудні бізнес-омбудсменом був призначений екс-комісар ЄС з питань оподаткування, митних питань, статистики, аудиту і боротьби з шахрайством Альгірдас Шемета.