UA / RU
Підтримати ZN.ua

Біженці з Донбасу та Криму провели пікет під Кабміном

За даними штабу з питань соціального забезпечення громадян, які переїхали з районів АТО і Криму, загальна кількість внутрішньо переміщених осіб становить 419 тисяч 630 осіб.

© Радио Свобода
© Радио Свобода
© Радио Свобода
Законодавчого закріплення їх прав вимагали самі біженці
© Радио Свобода
© Радио Свобода

Вимушені переселенці з Донбасу і Криму провели під стінами Кабінету міністрів у Києві флеш-моб, вимагаючи прийняти закон "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

Пікетники намагалися приготувати їжу на вогні, щоб продемонструвати, що з депутатами і чиновниками "каші не звариш".

Демонстранти спробували облаштувати спальне місце з допомогою "відписок" від чиновників, які, за словами учасників акції, не хочуть приймати закон, який вирішить їх проблеми.

Як повідомила правозахисниця, одна з ініціаторів координаційного центру допомоги переселенцям "Схід-SOS" Олександра Дворецька, проект закону "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" покликаний допомогти переселенцям, і був розроблений спільно з волонтерськими ініціативами, але навіть не внесений до порядку денного позачергового засідання Верховної Ради.

"Ми очікуємо, що на засіданні Верховної Ради 20 жовтня законопроект №4490а-1 буде внесений на порядок денний і проголосований. Адже якщо він не буде проголосований завтра, то це означає, що наступна Рада його вже не буде бачити, і нам знову доведеться переконувати когось, що його треба подавати, реєструвати, розглядати. Ми розуміємо, що тоді у формування бюджету на 2015 роки проблеми переселенців не увійдуть", - зазначила Дворецька.

Читайте також: Біженців з Донбасу залучать до будівництва "Стіни" на кордоні з Росією

За даними Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення АТО і тимчасово окупованій території, на сьогодні загальна кількість внутрішньо переміщених осіб становить 419 тисяч 630 осіб.

Проте в прес-центрі "Восток-SOS" відзначають, що єдиної статистики з цього питання немає, і ніхто її не веде, тому насправді ця цифра у рази більше, адже є велика кількість переселенців, які переїжджають і ніде не реєструються.

Як відзначають самі учасники акції, людям, які покинули все, "ніде жити, багато хто до цих пір живе в ангарах, які не обігріваються".

Раніше в щотижневому звіті Управління ООН з координації гуманітарних питань наводилися дані на 17 жовтня, згідно з яким, в Україні нараховується 415 тисяч внутрішніх переселенців.