UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бійці морської піхоти проти ініціативи змінити колір берета - ЗМІ

Морські піхотинці влаштували своєрідний демарш, вишикувавшись перед Порошенко у беретах "старого" чорного кольору - на знак протесту проти реформи.

© inforesist.org
За заявою прес-центру ВМС ЗСУ, переважна кількість морпіхів наділи берети нового зразка
За заявою прес-центру ВМС ЗСУ, переважна кількість морпіхів наділи берети нового зразка
© inforesist.org
© inforesist.org

Бійці Першого Феодосійського Окремого батальйону морської піхоти (під час окупації Криму не зрадив присязі і до останнього чинив опір окупантам) виступили проти президентської ініціативи щодо зміни кольору берета морпіхів із чорного на колір морської хвилі, повідомляє InfoResist із посиланням на власні джерела.

"Морські піхотинці не зраджують традиціям! Сьогодні у рамках урочистостей в день морської піхоти у Миколаєві відбувалася зміна кольору берета та символіки морської піхоти України. Морські піхотинці 1-ФОБМП відмовилися зраджувати присязі та увійшли у парадний стрій під час урочистостей у своїх українських чорних беретах. Збереження символіки є символом збереження боєздатності і традицій, залишків колективів, які вели і ведуть боротьбу з ворогом, і не тільки у лавах морської піхоти, але і у всіх ВСУ", - цитує ресурс пост екс-військовослужбовця батальйону.

За даними джерел , група військовослужбовців вийшла на плац і вишикувалася перед президентом і керівництвом армії у чорних беретах. Так вони продемонстрували протест проти нових військових головних уборів. Один з діючих військовослужбовців повідомив подробиці протесту.

"Є кілька причин такого вчинку. Одна з них - погане ставлення до військовослужбовців. Ми проти фасадної реформи в армії. Командування не дорожить особовим складом. Їм все одно, піде людина чи ні. Який у нього бойовий досвід. У них звичайна відмазка - завжди знайдуть нову людиуи. Це радянський підхід до управління колективами, він не придатний у воєнний час", - говорить він.

За його словами, цю проблему намагалися піднімати раніше, але вона ігнорувалася.

"Це питання, якщо і піднімалося, то воно піднімалося не вищими чинами, а старшинами і матросами, деякими офіцерами. Протягом декількох місяців ветерани морської піхоти писали листи у військові частини - намагалися вплинути на це питання. Як я розумію, нашому командуванню була подана команда взагалі замовчувати цю ситуацію і не обговорювати це питання. І у зв'язку з цим загострювалася обстановка. І ми прийшли до того, що було оголошено цей захід і особовий склад, ветерани прийняли рішення саботувати це красиво, культурно. Ми хотіли показати, що ми не якийсь набрід, у нас є своя думка і ми не суперечимо ніяким наказам нашого командування. Вже почалися погрози "якщо ви зробите, вас усіх звільнять", - розповідає морпіх.

Також він додав, що їх викликали до частини - зараз туди приїде командування армії.

"Зараз буде розбір польотів у військовій частині. Приїде командувач, міністр. Не знаю чим закінчиться. Це не одноразова акція. Вона не стосується беретів, це комплексна проблема", - додає він.

За словами морпеха, даний протест підтримало близько 100 чоловік особового складу батальйону.

"Старшинська, матроський і деякі офіцери нашого батальйону підтримали цю акцію. Командири намагалися перешкодити цьому. У цій акції взяло участь близько 100 осіб", - резюмував він.

У той же час командувач Військово-морськими силами Ігор Воронченко відмовився коментувати дану ситуацію. Телефон командувача морської піхоти Юрія Содоля не відповідає. Прес-служба ВМС не доступна для коментарів.

Нагадаємо, День морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України відтепер відзначатиметься 23 травня. Раніше День морської піхоти відзначався 16 листопада.

Порошенко також оголосив, що з сьогоднішнього дня морські піхотинці замінять чорні берети на нові берети – кольору морської хвилі.