UA / RU
Підтримати ZN.ua

Біля лінії розмежування в зоні ООС пройшли навчання українських вертолітників

В рамках проведення операції Об'єднаних сил вперше проведено навчання передових авіаційних навідників по наведенню екіпажів Мі-24 по наземним цілям.

© Операція Об'єднаних сил / Facebook
Збитки від оборудки оцінюються в 32 млн гривень
Збитки від оборудки оцінюються в 32 млн гривень
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook

16 травня поблизу лінії розмежування в зоні Операції об'єднаних сил українські вертолітні підрозділи провели практичне авіанаведення українських екіпажів Мі-24 по умовним цілям супротивника, повідомили в прес-центрі операції Об'єднаних сил в Facebook.

"В рамках проведення операції Об'єднаних сил вперше проведено навчання передових авіаційних навідників по наведенню екіпажів Мі-24 по наземним цілям. Метою практичних дій є підтримання навичок передових авіанавідників з наведення бойових вертольотів на наземні цілі, організація взаємодії армійської авіації з общевойсковыми підрозділами при виконанні вогневих завдань в їх інтересах", – сказано в повідомленні.

Як уточнили у прес-центрі, під час відпрацювання практичних дій командир механізованого підрозділу здійснює запит на вогневу підтримку з повітря. Передові авіаційні навідники зі складу групи бойового управління дають цілевказівки екіпажам бойових вертольотів, які на максимальній швидкості заходять на цілі противника і умовно їх знищують.

За словами начальника армійської авіації ООС, командування Об'єднаних сил дотримується мінських домовленостей в повному обсязі і проводить тренування без реального застосування авіаційного озброєння. Проте, в разі загострення обстановки на лінії зіткнення, армійська авіація готова виконувати завдання за призначенням у повному обсязі.

"Увагу льотного складу зосереджено на виконанні бойових завдань армійської авіації в умовах протидії ППО противника, для цього використовується весь набутий вертолітниками миротворчий досвід у країнах Африки і завдань АТО, зокрема в 2014 році", - зазначив старший офіцер.

У прес-центрі також додали, що екіпажі вертольотів Мі-24 під час тренування використовують практику ведення радіообміну в повітрі і на землі за стандартами країн - членів НАТО "ІКАО" - спілкування англійською мовою.

Нагадаємо, 27 квітня в Україні на полігоні, розташованому на узбережжі Азовського моря, відбулися найбільші з початку року тактико-спеціальні навчання із залученням артилерії, авіації, бронетанкової та колісної техніки, особового складу окремої повітряно-десантної бригади й окремої десантно-штурмової бригади.

23 квітня у рамках підготовки танкового підрозділу до міжнародних танкових змагань "Сильна Європа" (Strong Europe Tank Challenge) Рівненський полігон відвідав командувач Сухопутних військ генерал-полковник Сергій Попко.

Раніше Військово-морські сили Збройних сил України провели військові навчання поблизу адміністративного кордону з анексованим Кримом. Протягом декількох днів підрозділи Командування морської піхоти ВМС ЗСУ з доданої артилерією проводили навчання по обороні морського узбережжя від морського десанту умовного противника.