UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість засуджених у Греції моряків відмовилися від переведення до українських в'язниць

Зусилля МЗС України спрямовані на те, щоб уряд Греції дозволив достроково звільненим українцям повертатися додому.

Абсолютна більшість українських моряків, засуджених у Греції за перевезення нелегальних мігрантів, не погодилися відбувати покарання в пенітенціарних установах на батьківщині. Бажання скористатися правом переведення висловили лише п'ятеро з понад 100 засуджених. Цю інформацію начальник Управління консульської забезпечення Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич озвучив у коментарі "УНН" у понеділок, 2 грудня.

Дипломат також розповів про зусилля, які МЗС спрямовує на допомогу українським громадянам у грецьких в'язницях. Зокрема, мова йдеться про адвокації внесення в законодавства Греції норми, що б дозволила достроково звільненим із місць ув'язнення українським громадянам повертатися додому до завершення строку покарання.

"МЗС спільно з Мін'юстом підготували такий договір, грецька сторона його принципово погодила, працюємо над питанням підписання" , - зазначив Кирилич.

За його словами, на найближчий час заплановано широкоформатні переговори в Афінах з участю дипломатів і правоохоронців.

Нагадаємо, на початку 2018 року в грецьких в'язницях та ізоляторах перебувало 200 українських моряків, обвинувачених у перевезенні нелегалів та незаконному перетині кордону, або вже засуджених за ці злочини. При цьому, за сприяння нелегальній міграції в Греції дають великі терміни – по п'ять-шість років за кожного ввезеного до країни нелегала. Зокрема, у липні минулого року грецький суд засудив громадян України Сергія Шваюка і Петра Литвинчука до 180 років за переправлення до Греції з Туреччини 63 нелегалів. Шваюк є учасником івано-франківського рок-гурту "Перкалаба", його друг Литвинчук – теж музикант. Вони розповіли, що їх турецькі роботодавці силою змусили перевозити нелегалів.