UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українських студентів вже долучилися до плагіату

Плагіат менш поширений серед студентів мистецького профілю. Але загалом реферати так курсові з інтернету – загальна практика.

Купівля або копіювання з інтернету контрольних робіт, рефератів, курсових робіт, дипломів є явищем поширеним в українських вишах – так вважають 40% студентів, ще 29% взагалі певні, що це загальна практика, свідчать данні опитування фонду "Демократичні ініціативи".

Лише 6% відповіли, що цього майже не буває. Причому майже відсутня різниці у відповідях студентів різних профілів навчання, за винятком хіба що студентів мистецького профілю, де "копіювання" поширене дещо менше: майже 20% відповіли, що такого майже не буває і ще 20% нічого про це не знають.

Основними причинами, чому студенти вдаються до списування або купівлі робіт, які мають робити самостійно, дві: по-перше, купити чи списати потрібну роботу дуже просто і доступно (так вважають 45%) та тому, що студенти не бачать зв'язку між цими завданнями та їх майбутньою професією (31%).

За даними опитування, у 2015 році студенти почали більше сподіватися на знання, ніж на знайомства та зв'язки.

Читайте також: Російського "Прогресу" більше не існує

Опитування студентів було проведене з 5 по 12 березня 2015 року фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс". Усього було опитано 1001 респондента, за національною вибіркою вузів України, що є репрезентативною для студентського загалу за розташуванням ВНЗ, формою власності, курсом навчання. Похибка вибірки не перевищує 3,2%. Опитування в Криму, Донецькій та Луганській областях не проводилось.