Переважна більшість громадян України проти надання Донбасу особливого статусу (56,4%), підтримують таку ідею 23,8%, ще 19,8% респондентів не змогли визначитися з відповіддю на питання, свідчать дані опитування Центру Разумкова.
Ідею проведення виборів на окупованих територіях Донбасу до взяття їх під контроль українською владою не підтримує абсолютна більшість населення України (52,5%), підтримують таку ідею 31,2% опитаних, решта - не змогли визначитися з відповіддю на питання.
Відносна більшість опитаних не підтримують амністію для всіх учасників сепаратистських рухів, які не вчинили тяжких злочинів (42,3%), підтримують таку ідею 31,2% респондентів, решта - не змогли визначитися з відповіддю на питання.
Дослідження Центром Разумкова проведене з 25 по 30 березня 2016 року серед 2018 респондентів у всіх регіонах України за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
26 квітня прес-служба партії "Самопоміч" повідомила, що заступник державного секретаря США Вікторія Нуланд під час зустрічі з народними депутатами заявила, що у Вашингтоні розраховують на вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей влітку цього року. "Держдеп наполягає, щоб Україна внесла зміни в Конституцію з "особливим статусом" для окупованих територій, провела на них вибори найближчим часом і забезпечила амністію бойовикам", - йшлося в повідомленні.
Про перспективи зриву Мінського мирного процесу та його наслідки для України читайте у статті Сергія Рахманіна "Ходіння по мінському полю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".