UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців проти другої державної мови

Соціологічна група "Рейтинг" провела масштабне дослідження в усіх областях України. Крім усього іншого, цікавилися і мовним питанням.

Кількість прихильників української мови як єдиної державної постійно зростає. У грудні 2017 року так вважали вже 61% (у 2014 році таких було 47%), свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Ще 20% заявили, що російській мові можна надати статус офіційної в окремих регіонах, 15% - за надання російській мові статусу державної.

47% респондентів повідомили, що використовують вдома для спілкування українську мову, 29% - як українську, так і російську, 24% - російську, 1% - іншу мову. Більше тих, хто використовує вдома виключно українську мову, проживають на Заході, Півночі і в Центрі (за винятком Кіровоградської, Сумської областей та Києва). Тих, хто більше використовує російську, більше в Одеській, Харківській області та на Донбасі. В інших областях використовують обидві мови, як українську, так і російську.

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" проводився 12-28 грудня 2017 року серед 30000 респондентів (по 1200 в кожному регіоні) методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності не більш 0,6%, область – 2,8%.

Як свідчать дані опитування Центру Разумкова, більше двох третин (68%) громадян України вважають рідною мовою українську, 14% – російську, в 17% – і українську, і російську однаковою мірою, 0,7% – інші мови.