UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців підтримують євроатлантичну інтеграцію

З 2015 року Україні дещо збільшилася кількість прихильників Митного союзу.

Більшість громадян України підтримують інтеграцію в структури Європейського Союзу і НАТО, свідчать дані опитування соціологічної групи "Рейтинг", сопубликованного в понеділок 31 жовтня.

Станом на вересень, 51% громадян вважають, що Україна має перебувати в єдиному економічному просторі з ЄС. 19% віддали б перевагу Митному союзу Росії, Білорусі та Казахстану. 17% респондентів вагалися з відповіддю, а 14% – озвучили інший варіант.

Євроінтеграцію підтримують абсолютна більшість мешканців Заходу і Центру країни – 79% і 59% проти 3% і 12% прихильників Митного союзу відповідно.

На Півдні Україні у прихильників ЄС відносна більшість – 37%. У той час як симпатії 22% жителів регіону – у Митного союзу.

Євроінтеграцію підтримують всього 24% населення Східної України. Разом з тим, у прихильників Митного союзу тут вже немає абсолютної більшості – поглиблення співпраці з РФ, Білоруссю і Казахстаном підтримують 40% опитаних.

З 2015 року Україні дещо збільшилася кількість прихильників Митного союзу
Соціологічна група "Рейтинг"

Вступ України до НАТО схвалює відносна більшість громадян – 43%. 29% вважають себе противниками інтеграції в структури Альянсу. Найбільш висока концентрація прихильників членства в НАТО спостерігається в Західній Україні – 68% при 8% проти.У Центральній Україні 47% підтримують вступ до НАТО, 24% – перебувають на протилежних позиціях.

На Півдні і Сході країни відносна більшість населення не розділяє ентузіазму з приводу вступу до НАТО – 39% і 47% відповідно. У той же час, поглиблення співпраці з Альянсом підтримують 36% і 17% жителів регіону.

Відносна більшість українців позитивно оцінюють інтеграцію в НАТО
Соціологічна група "Рейтинг"

Опитування проводилося по всій Україні крім окупованих територій Криму і Донбасу з 28 вересня по 7 жовтня 2016. Всього було опитано 2 400 громадян старше 18 років, які мають право голосу. Як стверджують у групі "Рейтинг", вибірка є репрезентативною за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту, а допустима похибка не перевищує 2%.

Читайте також: Климпуш-Цинцадзе очолить Комісію з координації євроатлантичної інтеграції України

Згідно з даними вересневого опитування КМІС, якби в Україні проводився референдум, 39% мешканців України проголосували б за вступ України до НАТО, 31% - проти, решта 30% не визначилися, чи не стали б брати участь у такому референдумі. При цьому, якщо б на виборчі дільниці прийшли всі, хто визначилися, вступ в НАТО підтримали б 56% громадян, 44% – проголосували б проти.

У той же час, 49% громадян проголосували б за вступ України до ЄС, 25% - проти, і решта 25% - не визначилися або не брали б участі в голосуванні. Якщо б ті, хто не визначився, не прийшли на референдум, голоси розподілилися б наступним чином: за вступ до ЄС - 66%, проти - 34%.