UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців підтримують метод провокації хабара для боротьби з корупцією

НАБУ вже використовує методи, які схожі на провокацію хабара. Українці підтримують, хоча це і незаконно.

Більшість громадян України (53%) підтримує такий метод боротьби з корупцією, як пропозицію хабара посадовцям від спеціальних агентів, проти висловилися 27%, а 20% респондентів не змогли визначитися, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова.

Порівняно з груднем 2017 року таке співвідношення залишилося практично незмінним.

Демократичні ініціативи

Опитування було проведене фондом "Демократичні ініціативи" і Центром Разумкова з 19 по 25 травня 2018 року серед 2019 респондентів в усіх регіонах України за винятком та окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту "Програма сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Нагадаємо про те, що у 2017 році підрозділ НАБУ розкрив дві резонансні справи – "бурштинову" та справу заступника голови Державної міграційної служби Діни Пімахової. В обох випадках підозрювані говорять про провокацію хабара, яка заборонена законом.

Слід відзначити, що у своєму щорічному посланні до Верховної Ради в 2015 році президент Петро Порошенко заявляв про необхідність законодавчого закріплення права слідчих органів на провокацію хабара. Однак у грудні 2017 року Порошенко став на бік генпрокурора Юрія Луценка, який розкритикував НАБУ за боротьбу з корупцією, зокрема, шляхом провокації хабара.