UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців підтримує е-декларування для антикорупціонерів

Скасування е-декларування для антикорупціонерів вимагають від української влади міжнародні організації. Однак громадяни хочуть бачити їхні декларації.

Третина українців обізнана про закон, згідно з яким антикорупційні громадські активісти зобов'язані подавати електронні декларації про доходи (35%). Дві третини населення (62%) підтримують цей закон, приблизно п'ята частина (18%) не підтримує його, свідчать дані опитування GfK Ukraine за замовленням організації Pact.

Основними аргументами для прихильників закону є те, що антикорупційні громадські активісти можуть зловживати грошима, які вони отримують від іноземних донорів (40%), і що вони впливають на політику України так само, які і професійні політики, тому вони повинні мати подібні обов'язки (38%).

Опитування було проведено в грудні 2017 року – січні 2018 року компанією GfK Ukraine на замовлення організації Pact в рамках Програми сприяння громадської активності "Включайся!" (USAID). Вибірка склала 2000 респондентів по всій Україні за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки становить 2,2%.

Нагадаємо, у березні 2017 року Верховна Рада ухвалила закон, який зобов'язує представників антикорупційних організацій подавати е-декларації. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.

Президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв про необхідність його скасування.

Навесні 2018 року Верховна Рада після кількох спроб не змогла скасувати е-декларування для антикорупціонерів.