UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців знають про удари РФ по енергоінфраструктурі та вважають це довгостроковою стратегією ворога – опитування

При чому трохи більш як половина вважають, що енергосистема частково  витримує такі удари.

Про удари росіян по енергетичній інфраструктурі України знають близько 80% українців. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

Зокрема, із 80% обізнаних громадян, 38% добре поінформовані, 43% поінформовані частково, 12% – знають дуже мало. Натомість нічого не знають про удари РФ по українській енергетиці 6% опитаних.

Фото та відео, які показують масштаби руйнувань енергооб’єктів, бачили в мережі 57% опитаних. Більше таких доказів бачили люди з міст та більш забезпечених груп.

При чому 35% громадян впевнені, що енергетична інфраструктура України витримує виклики у вигляді ракетних ударів. Однак 56% українців переконані, що витримує вона частково. Дуже критичною ситуацію вважають 4% українців.

Для 54% респондентів ситуація з безперервним електрозабезпеченням є швидше хорошою, тобто світло не вимикають. Ще 41% зауважив, що електроенергію вимикають зрідка. Про погану ситуацію з забезпеченням світла сказали 4% опитаних.

Також соціологи з’ясували, що на думку 74% українців, ракетні удари по енергетичних об’єктах є довгостроковою стратегією РФ, завдяки якій ворог хоче зруйнувати нашу енергетику. Епізодичними такі удари вважають 7% громадян, ще 19% – не визначилися з цього приводу.

Читайте також: Більшість українців згодні на підвищення тарифів на електроенергію, аби забезпечити ремонт зруйнованої інфраструктури – опитування

Дослідження провели 6-8 травня 2024 року. Опитували громадян віком від 18 років по всій Україні, крім окупованих територій та тих, де на момент дослідження не було мобільного зв’язку. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України.  Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Загалом опитали 1200 респондентів методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8 %.

Відповідальні за енергетику посадовці, на жаль, жодних висновків із попередніх хвиль енергетичного терору не зробили. Ба більше, Микола Тесля, аналізуючи поточні рішення керівників енергосектора, впевнений, що й нинішня хвиля їх до тями не приведе. Детальніше про це читайте у статті «Країна невивчених енергетичних уроків».