UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців позитивно ставляться до участі дружніх держав у відбудові нашої країни – опитування

Соціологи також розповіли, який формат участі іноземних країн більше до вподоби громадянам України.

Більшість українців позитивно сприймають участь у відбудові України держав, які не чинять агресію щодо нашої країни. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг».

Зокрема, 81-90% опитаних підтримують участь Великої Британії, США, Німеччини, Франції у реконструкції. Ще 67% не проти участі в цьому процесі Туреччини. Якщо говорити про Китай, то підтримують подібну ініціативу 45% респондентів.

країни 2.JPG (133 KB)

Оцінюючи різні моделі участі іноземних держав у відбудові України 55% опитаних виступають за те, щоб інші країни надавали фінанси та контролювали роботу українських компаній. Модель, за якої іноземні компанії напряму займаються відбудовою, підтримали 29%. 

Водночас 13% респондентів підтримали участь інших країн на рівні лише фінансування, а відбудовою, на думку таких українців, мають займатися повністю українські компанії. Участь іноземних країн лише на рівні консультацій підтримали всього 2%. 

Серед тих, хто позитивно ставиться до участі іноземних держав у відбудові України частіше спостерігається підтримка ідей прямої участі іноземців, або ж контролю з їхнього боку.

Читайте також: Україна матиме «Мрію»: конструктор розповів, скільки коштує відбудова літака

Опитування провели 20-21 листопада серед населення України віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. 

Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього опитали 1000 респондентів методом опитування CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Опитування проводилось на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 20-21 листопада 2022 р.