Велика війна принесла зміни у фізичний світ, а й духовний. Бажання уникнути всього, пов'язаного з країною-агресоркою, призвело не лише до відмови від російського контенту, а й до прагнення перейти на інший церковний календар, яке виникло у українців. Так, у березні про такий перехід заявила Українська греко-католицька церква, а 24 травня – Православна церква України.
Тим цікавішими є результати опитування, яке було проведено Центром Разумкова на замовлення ZN.UA у квітні-травні цього року. Воно показало, що переконання українців у церковній сфері формуються здебільшого під впливом усної творчості, пише у статті «Війна. Як змінилися відносини українців із Богом та церквою» Катерина Щеткіна.
Так, згідно з опитуванням, інформацію про церкву ми отримуємо безпосередньо однин в одного: 60,5% опитаних довіряють інформації про церкву, отриманій від друзів та знайомих, лише 7% не довіряють такій інформації. Для порівняння: 40% довіряють тому, що говорить про церкву влада, 18,7% довіряють світським ЗМІ (31% не довіряють).
Ця обставина має і зворотний бік. Соцопитування ZN.UA показало, що голос церков майже не чути: 63% опитаних не отримують інформації із церковних ЗМІ (їм довіряє 19% респондентів).
Більше про взаємини церкви, держави та суспільства читайте в інших статтях Катерини Щеткіної.