UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців не змогли знайти роботу за кордоном та збираються додому — опитування

14% респондентів розповіли, що не планують повертатися в Україну.

Кожен третій українець за кордоном зміг працевлаштуватися в державах, у яких перебуває у якості біженця. Однак 86% опитаних заявили, що планують повернутись додому. Про це повідомляє кадровий портал work.ua, який провів опитування українських біженців.

За даними МВС, понад 6,2 млн. українців через війну виїхали за кордон, до 50% всіх, хто виїхав – діти. Близько 1 млн. українців вже повернулися додому. За оцінками аналітиків work.ua, за кордоном залишаються близько 5 млн. людей.

"Якщо припустити, що пропорція дорослих та дітей серед біженців сильно не змінювалася, можна сказати, що орієнтовно 3 мільйони українських переселенців за кордоном – повнолітні", – підрахували аналітики.

Більше половини опитаних порталом  (59%) сказали, що шукали роботу в тих країнах, де вони перебувають як біженці. Лише чверть опитаних зовсім не шукали роботу. Дослідники припускають, що це ті люди, які не втратили роботу та працюють віддалено, а також пенсіонери та жінки з маленькими дітьми.

Лише близько  39% з тих, хто шукав роботу у новій країні, змогли її отримати. При цьому пошук не приніс бажаних результатів 61% українців навіть з урахуванням того, що у багатьох країнах були створені умови для спрощеного найму українців.

311 людей, що складає 86% усіх опитаних, планують повернутись в Україну. Основна частина (221 опитана людина) відповіла, що вона хоче повернутися лише після закінчення війни. Чверть усіх опитаних - вже планують повернення найближчим часом.

14% респондентів (49 осіб) розповіли, що не планують повертатися в Україну. 21 із цих 49 осіб,влаштувалися на роботу у новій країні перебування.

Як повідомлялося раніше, українці почали активно повертатися додому і на робочі місця після перших місяців паніки та масового виїзду за кордон у зв'язку з початком повномасштабної війни, свідчить опитування, проведене дослідницькою компанією Gradus Research.