UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість студентів обирають виші за покликанням, а не престижем

Лише 6% студентів вже зараз знають, що не працюватимуть за спеціальністю.

Основним мотивом обрання свого навчального закладу українські студенти назвали власне бажання, інтерес (48%, у 2011 році було 39%). Значно менше (18%) орієнтувалися на престиж професії, можливості подальшого працевлаштування, свідчать данні опитування фонду "Демократичні ініціативи".

Водночас певні, що у майбутньому працюватимуть за отриманою спеціальністю 46% студентів, серед решти 34% працюватимуть за спеціальністю у разі гідної оплати, а 6% вже зараз знають, що не працюватимуть за спеціальністю.

Найбільше "вірні" своєму вибору професії студенти-митці, серед яких 57% збираються працювати за спеціальністю. А найменше налаштовані на роботу за обраною професією студенти технічного профілю – 34%, а 41% - у залежності від майбутньої зарплати.

За даними опитування, у 2015 році студенти почали більше сподіватися на знання, ніж на знайомства та зв'язки.

Читайте також: Українські студенти в Польщі тепер зможуть працювати без спецдозволу

Опитування студентів було проведене з 5 по 12 березня 2015 року фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс". Усього було опитано 1001 респондента, за національною вибіркою вузів України, що є репрезентативною для студентського загалу за розташуванням ВНЗ, формою власності, курсом навчання. Похибка вибірки не перевищує 3,2%. Опитування в Криму, Донецькій та Луганській областях не проводилось.