Майже сім із десяти людей у світі вважають, що їхні уряди повинні підтримувати Україну, яка захищається від російської агресії. Такі дані соціологічного опитування в 30 країнах світу GlobeScan опублікував фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.
Згідно з опитуванням, більшість мешканців із 30 країн і територій, окрім Мексики, хочуть, щоб їхні уряди підтримали Україну.
При цьому аналітики вказують, що не проводили дослідження в одній із найбільш густонаселених країн планети Китаї.
Відповідно до результатів опитування, в середньому 29% опитаних у цих країнах «повністю згодні» з тим, що їхні уряди повинні підтримувати Україну, яка захищається від російської агресії, і ще 40% «скоріше згодні» з цим. Лише 11% «категорично не згодні» і 20% «скоріше не згодні».
Найбільше підтримують Україну жителі Португалії (86%), Швеції (81%) та Австралії (80%), за ними йдуть мешканці Великої Британії (79%) та Канади (78%). Мексиканці найменше хочуть, щоб їхній уряд підтримував Україну (46%), далі по зростанню знаходяться колумбійці (51%), індонезійці (54%), саудити (55%) та перуанці (55%).
Що ж стосується США, країни, яка надає найбільшу військову допомогу Україні, 70% респондентів хочуть, щоб їхній уряд підтримав Україну. У Німеччині, ще одній ключовій державі-партнері, підтримують Україну 66% опитаних.
Загалом мешканці країн Європи та Північної Америки, які було включено до опитування, зазвичай, найбільше підтримують Україну, тоді як жителі Латинської Америки висловлюють найменшу підтримку.
Опитування проводилось в липні та серпні 2023 року серед майже 30 000 осіб у 30 країнах і територіях. Приблизно 1 000 осіб у кожній країні взяли участь у глобальному дослідженні, за винятком Гонконгу, Кенії, Нігерії та Сінгапуру, де було опитано 500 дорослих у кожній країні, а також США, де було опитано 1500 дорослих. В дослідженні їх запитували про ставлення, думки та поведінку щодо низки важливих питань і викликів, які стоять перед світом. Для кожного з наступних тверджень, будь ласка, зазначте, чи Ви повністю згодні з ним, частково згодні, частково не згодні або повністю не згодні.
Вибірки значною мірою репрезентативні для онлайн-авдиторій та зважені на останні дані перепису населення з метою забезпечення якомога більшої національної репрезентативності. У деяких країнах, що розвиваються, можливість зважування для забезпечення національної репрезентативності обмежена ступенем поширення Інтернету (наприклад, у Кенії, Нігерії, Саудівській Аравії та В'єтнамі).