UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більше половини українців не готові терпіти труднощі заради реалізації реформ

Півроку тому таких було близько 50%.

Близько 57% українців не готові терпіти матеріальні труднощі, пов'язані з реалізацією реформ в Україні, свідчить опитування Центру Разумкова, яке проводилося в травні цього року.

26,6% просто не вірять в успішність цих змін, а 30,3% вважають, що їх матеріальне становище й без того нестерпне.

Майже 11% "готові терпіти скільки треба, якщо це справді приведе до успіху країни", а 27,6% готові зносити обмеження "якийсь час, але недовго (не більше року)".

Схожі результати давало аналогічне опитування, проведене в грудні 2014-го. Воно також показало, що тільки кожен десятий громадянин України готовий терпіти матеріальні труднощі стільки, скільки треба.

Однак потерпіти труднощі недовго, не більше року, тоді були згодні 33%, а не готові були терпіти їх взагалі трохи менше половини - 48%. Таким чином, до травня зросла кількість тих, хто не вірить в успішність реформ в принциві - у грудні таких було 19%.

При цьому громадяни скептично оцінюють успішність влади в проведенні реформ. За шкалою від 1 (немає зрушень) до 10 (зміни відбуваються максимально успішно) майже всі з перерахованих дослідниками сфер отримали оцінку від 2 до 3 балів. Лише "популяризація України у світі" показала дещо вищий результат - 3,86 балів.

Оцініть, будь-ласка, перебіг реформ в Україні та дій влади у різних сферах за десятибальною шкалою, де "1" означає, що реформ майже або зовсім немає, а "10" - що реформи йдуть максимально успішно.

Напрями реформ:

СЕРЕДНЯ ОЦІНКА

Оновлення влади та люстрація

2,69

Судова реформа

2,20

Децентралізація та реформа місцевого самоврядування

2,46

Реформа державного управління

2,43

Дерегуляція та розвиток підприємництва

2,26

Реформа правоохоронної системи

2,53

Реформа системи національної безпеки та оборони

2,94

Реформа системи охорони здоров'я

2,17

Податкова реформа

2,31

Програма енергонезалежності та реформа енергетики

2,44

Популяризація України у світі

3,86

Реформа сільського господарства

2,14

Реформа освіти

2,43

Реформа управління державною власністю

2,22

Реформа фінансового сектору

2,17

Більшість опитаних (68,1%) вірять, що Україна врешті-решт подолає існуючі проблеми і труднощі. Протилежної думки притримується кожен п'ятий респондент. При цьому у 2015-му 27% опитаних очікують подальшого поглиблення економічної кризи, а 26,1% навіть побоюються колапсу економіки країни.

Опитування громадської думки, проведене наприкінці минулого року в рамках спецпроекту DT.UA Народ і Реформи, показав, що українці плутають реформи з популізмом політиків. Як виявилося, вони розуміють під реформами насамперед підвищення зарплат і пенсій, зниження пенсійного віку, а також зняття недоторканності з різних представників влади.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 22 по 27 травня 2015 року. Було опитано 2007 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.