UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більше половини медичних працівників не захищені під час ракетних атак – опитування

Майже 90% медпрацівників лишилися в Україні з початку війни.

З початку повномасштабного вторгнення 88,9% медичних працівників залишилися на своїх робочих місцях після початку повномасштабного вторгнення РФ. Водночас 4,9% від загальної кількості медпрацівників переїхали в інші міста, а 6% виїжджали за кордон, але повернулися в Україну. Такі дані оприлюднила Active Group за результатами соцопитування, передає "Інтерфакс-Україна".

Крім того, як зауважив голова правління Всеукраїнського лікарського товариства Даніель Карабаєв, 30% медичних працівників в Україні не вважають себе захищеними під час повітряних тривог, а 50% лишаються на своїх місцях. При цьому 75% опитаних медпрацівників відзначили збереження/збільшення заробітної плати в умовах війни.

У дослідженні Active Group узяли участь 4650 медпрацівників.

За даними звіту Українського центру охорони здоров'я (UHC) на початок повномасштабного вторгнення РФ, в Україні налічувалося близько 522,5 тис. медпрацівників, з яких 95,1 тис. лікарів, 199,3 тис. медсестер і 99,8 тис. молодшого медперсоналу.

Раніше ZN.UA повідомляло про те, що в НСЗУ не воллодіють інформацією щодо кількості лікарів, які залишили країну під час війни. Як це впливає на систему загалом та про корупційну складову читайте у статті Алли Котляр "Війна та схеми в медицині".