UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більше 4 тисяч поранених бійців АТО пройшли лікування в Інститутах НАМН України

За європейськими стандартами, АМН вдалося врятувати не тільки 40 тисяч життів, але і зберегти 40 млрд євро для держави.

Всього фахівці НАМН України за рік виконали понад 40 тисяч операцій високого рівня складності, про це в інтерв'ю "Дзеркало тижня. Україна" повідомив президент Національної академії медичних наук, відомий нейрохірург Віталій Цимбалюк.

"В наших інститутах вже пройшли лікування понад 4 тисяч поранених бійців АТО", - повідомив він. Як приклад Цимбалюк розповідає історію про операції в Інституті Амосова, коли із зони АТО літаком доставили бійця, у якого було осколкове пряме ураження серця. "Мабуть, ніхто не очікував, що він може залишитися в живих. А хірурги його врятували", - каже нейрохірург.

"Бійців з важкими пораненнями черевної порожнини рятують в Інституті Шалімова. Були дуже складні випадки - привозили хлопців, буквально розірваних осколками... Врятували!", - сказав президент НАМН.

Цимбалюк також розповідає і про клініці відновної нейрохірургії Інституту Ромоданова. "Попереду складний період реабілітації, але це величезна мотивація для бійців АТО, для тих пацієнтів, які отримали пошкодження спини і не вірили, що зможуть коли-небудь піднятися", - зазначає він.

Крім того, за словами Цимбалюка, у АМН за рік виконали понад 80 тисяч складних операцій, без яких пацієнти не мали шансів вижити. "Можливо, скептики скажуть, що не всі операції були четвертого рівня складності тощо. Гаразд, беремо половину. Це ті 40 тис. операцій високого рівня складності, які в інших медичних установах - міських чи обласних лікарнях - неможливо виконати. Таким чином, за європейськими стандартами, АМН вдалося врятувати не тільки 40 тисяч життів, але і зберегти 40 млрд євро для держави", - говорить він, пояснюючи, що в українських реаліях людське життя оцінюється приблизно в 1 млн євро.

Нейрохірург нарікає, при цьому урізують фінансування АМН і ніяк не можуть знайти одного мільйона гривень на заробітну плату вченим-медикам.

Інтерв'ю з Віталієм Цимбалюком читайте у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Нагадаємо, починаючи з 2017 року, учасники АТО отримають можливість самостійно вибирати санаторії для проходження реабілітації.

У травні нинішнього року президент України Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє членам сімей військовослужбовців одержувати безплатні путівки в лікувальні та санаторні установи.